• Reklam

AK Parti Milletvekili Gökcan: Muğla'ya 3.5 milyon turist geldi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan bir dizi ziyaret kapsamında Muğla'nın Bodrum'a geldi. Muğla'nın bu yıl turizmde altın çağı yaşadığını söyleyen Gökcan, "Muğla'ya gerek hava gerekse deniz yoluyla bu yıl 3.5 milyonun üzerinde turist geldi. Yerli turist anlamında baktığımız da 5 milyonun üzerinde turist bu yıl Muğla'ya geldi" dedi.

AK Parti Milletvekili Gökcan: Muğla'ya 3.5 milyon turist geldi
03 Aralık 2022 - 11:29 - Güncelleme: 03 Aralık 2022 - 11:31

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan bir dizi ziyaret kapsamında Bodrum'a geldi. Gökcan ilk olarak yeni hizmete açılan Bodrum Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gökcan'a, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve partililer eşlik etti.  Hastanedeki temaslarının ardından Gökcan Bodrum'da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Yeni açılan devlet hastanesinin 200 yatak kapasitesine çıkarılacağını belirten Gökcan, "Bodrumluların uzun zamandır beklediği Bodrum Devlet Hastanesi yaklaşık 3 hafta önce hasta kabulüne başladı. Bodrum'a ve Muğla'ya hayırlı uğurlu olsun. Bodrum'a yakışır bir devlet hastanesi olmuş. Hasta yatak kapasitesi 150 ama Sağlık Bakanımız ile yaptığımız görüşme sonrası Bakanımız yatak kapasitesinin 200'e çıkarılacağı müjdesini verdi. Yazın artan Bodrum nüfusu açısından oldukça önemli. Bodrum'da anjiyo hizmeti sadece özel bir hastanede yapılıyordu. Yeni hastanemizde anjiyo ile ilgili bölüm hazırdı. Sadece cihazın gelmesini bekliyorduk. Sayın Sağlık Bakanımız talip verdi artık Bodrum'da yaşayan vatandaşlarımız özel hastaneye gitmeden Bodrum Devlet Hastanesi'nde anjiyosunu yaptırabilecek. Hastanemizi dolaştık, 27 yoğun bakım ünitesi var. 15 yeni doktorumuz geldi. Önümüzdeki günlerde eksik doktorlarımız da gelecek. Eski devlet hastanesini de Bakanımızla görüşmüştük. Eski boşalan hastane Bodrum'da ağız ve diş sağlığı hastanesi olarak yapılacak" ifadelerini kullandı.

'TURİZMDE ALTIN YIL'

Muğla'ya bu yıl gelen turist sayısında dolayı mutlu olduğunu ifade eden Gökcan, "Bu sene Muğla turizmde altın yılını yaşadı. Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığımız verilere göre Muğla'ya gerek hava gerekse deniz yoluyla bu yıl 3.5 milyonun üzerinde turist geldi. Yerli turist anlamında baktığımız da 5 milyonun üzerinde turist bu yıl Muğla'ya geldi. Bodrum Kalesi ve müzesi geçtiğimiz yıl restore edildi. Bu kapsamda Bodrum Kalesini bu yıl 400 bin kişi ziyaret etmiş. Muğla genelinde ören yerleri ve müzeleri 1 milyonun üzerinde vatandaşımız ziyaret etmiş. Bodrum'a gelen yerli ve yabancı turistler trafik ve alt yapı çalışmalarından şikayetçi oldu. Bodrum'da yazın çok sık sular kesildi. İçme suyu sıkıntısı yaşandı. Muhtarlarımız mahallerine tankerlerle su taşıdılar. Muğla ve Bodrum belediyeleri sınıfta kaldı" diye konuştu. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum