• Reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Sokağa çıkmaya da cesaret gösteremediler

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 gün süren İzmir programıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, 'mış gibi yapmanın tarihini yazdılar' yorumunda bulunup, "Çalışıyor-muş gibi, üretiyor-muş ve çöz-müş gibi pozlar verdiler. Bırakın bir açılış yapmayı, tek bir kazma vurmadılar. Sokağa çıkmaya da cesaret gösteremediler" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Sokağa çıkmaya da cesaret gösteremediler
19 Haziran 2022 - 17:12 - Güncelleme: 19 Haziran 2022 - 17:14

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir programıyla ilgili yazılı açıklama yaparak, değerlendirmede bulundu. Sürekli, Kılıçdaroğlu'nun yemekli toplantılar, yalanlarla kurgulanmış toplantılar, basına kapalı buluşmalar ve bir dikili ağaç içermeyen Büyükşehir Belediyesi sunumuyla 3 gün geçirdiğini söyledi. Ziyaret için 'mış gibi yapmanın tarihini yazdılar' yorumunda bulunan Sürekli, "Çalışıyor-muş gibi, üretiyor-muş ve çöz-müş gibi pozlar verdiler. Bırakın bir açılış yapmayı, tek bir kazma vurmadılar. Sokağa çıkmaya da cesaret gösteremediler. Tek olumlu gelişme, Soyer'in koku sorununun kendi eserleri olduğunu ve sorunu çözemediklerini kabul etmesiydi. Ancak, Genel Başkanı bu konuya değinmedi, görmezden geldi" dedi.

'BOL ŞOVLU PROGRAMA İMZA ATTILAR'

'CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halen şişirilmiş sunumlarla, bol reklamlı, bol kurgulu organizasyonlarla günü geçirmeye çalıştığını söyleyen Sürekli, şöyle devam etti:

"Büyükşehir Belediyesi, açıklarını ve yetersizliğini kapatmanın yolunu yine şişirilmiş bir programla kapatmakta bulmuş. İzmir Milletvekili olan ancak ara sıra İzmir'e uğrayan Genel Başkanlarına 3 gün boyunca kendilerini 'çalışıyor-muş' gibi göstererek kendilerini bir açıdan düze çıkarabileceklerine inanmaları da kendi meseleleri. Ancak, İzmirliyi nasıl inandıracakları meçhul. 39 aydır havanda su dövdüler, şimdi de bu vebali kuru gürültüye karıştırdılar. Yerelde bütün günlük ve orta vadeli işler arapsaçına dönmüş durumda. Ama onlar, tam kadro içi boş bir çıkarmayla bol fotoğraflı, bol yalanlı, bol şovlu bir programa imza attılar."

'KÜRSİYE ÇIKARILAN ÇİFTÇİLERLE İLGİLİ GERÇEKLERİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TEK TEK AÇIKLADI'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ödemiş'teki 'Çiftçi Buluşması'nda, kürsüye çıkardığı 3 çiftçi ile ilgili gerçekleri, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tek tek açıkladığını ifade eden Başkan Sürekli, ''Bakanlığımız, 2 çiftçinin süt desteği, buza desteği, hayvancılık desteği olmak üzere düzenli bir şekilde destekleri aldıklarını açıkladı. Çiftçilerimizin hayvan sayılarında da eksilme değil tam aksine çoğalma olduğu görülmektedir. Üçüncü çiftçi ise geçen ekim ayında, 28 küçükbaş hayvan ile faaliyete başlamış, şu anda 53 küçükbaş hayvan bulunduğu; işletmesi 10 aylık olduğu için destekleme alamamasına rağmen hayvanlarını yaklaşık 2 kat çoğalttığı görülmektedir'' dedi.

Sürekli, Kılıçdaroğlu'nun kürsüye çıkardığı çiftçilerden biri olan Fatma Doğan'ın söylediklerinin de diğerleri gibi gerçeği yansıtmadığını söyledi. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum