• Reklam

'3.5 yılda 20 yıllık hizmet sunduk'

KUŞADASI Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası'nın ihtiyacı olan hizmeti en hızlı biçimde alabilmesi için devletin tüm kurumları ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalıştıklarını belirterek, "Kuşadası çok hızlı büyüyen bir kent. İhtiyaçları da aynı hızla artıyor ve değişiyor. 3.5 yılda Kuşadası'nın 20 yılına denk hizmet yaptık" dedi.

'3.5 yılda 20 yıllık hizmet sunduk'
22 Eylül 2022 - 12:34 - Güncelleme: 22 Eylül 2022 - 12:35

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, pandemi nedeniyle ara verdiği mahalle toplantılarına devam ediyor. İkiçeşmelik, Camiatik ve Türkmen mahallelerinin ardından Soğucak Mahallesi'nde yer alan Bilgikent Sitesi ile Karaova Mahallesi'nde yer alan Efes Evleri sakinleri ile bir araya gelen Başkan Ömer Günel, 3.5 yıllık görev süreleri boyunca kent genelinde yaşama geçirdikleri hizmet ve projelerle ilgili bilgi aktardı.

'MAZERET DEĞİL HİZMET ÜRETTİK'

İlk olarak Bilgi Sitesi sakinleri ile bir araya gelen Başkan Ömer Günel, Covid 19 salgını nedeniyle 2 yıldır ara vermek durumunda kaldığı mahalle toplantılarını yeniden gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Kuşadası'na hizmet etmek için durmaksızın çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Ömer Günel "Pandemi döneminde pek çok belediye çalışmalarını durdururken Kuşadası Belediyesi olarak sizler için gece gündüz çalışmaya devam ettik. Hemşehrilerimizin evlerinde kaldığı dönemde bizler tüm ekiplerimizle sahada olarak Trafik Sakinleştirme Projesini yaşama geçirdik. Merkezi yollarımızı ve çarşılarımızı yeniledik. 3.5 yıl önce görevi devraldığımda Belediye kasasında sadece 200 bin TL vardı. Personel maaşları 4 aydır ödenmiyordu. Kaynaklarımızı doğru kullanarak ve yaşama geçirdiğimiz gelir artırıcı çalışmalarla kısa süre içerisinde finansal istikrarı sağladık ve sizin paranızı size en iyi şekilde hizmet etmek için harcadık. Hiçbir zaman mazeret üretmedik" dedi.

HIZLI ÇÖZÜM

Kuşadası'nın ihtiyacı olan hizmeti en hızlı biçimde alabilmesi için devletin tüm kurumları ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalıştıklarının altını çizen Başkan Ömer Günel "Kuşadası çok hızlı büyüyen bir kent. İhtiyaçları da aynı hızla artıyor ve değişiyor. 3.5 yılda Kuşadası'nın 20 yılına denk hizmet yaptık. Kamunun kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek sizlere hizmet olarak sunduk, sunmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

SÖZ SİTE SAKİNLERİNİN

Başkan Ömer Günel, konuşmasının ardından sözü Bilgikent Sitesi sakinlerine bıraktı. Özellikle sokak hayvanları ile ilgili yaşama geçirdiği çalışmalar nedeniyle Başkan Ömer Günel'e teşekkür eden Bilgikent Sitesi sakinleri, alt yapı ile ilgili sorun ve taleplerini dile getirdiler. Başkan Ömer Günel, Bİlgikent Sitesi'nin de içinde bulunduğu bölgenin içme suyu ve kanalizasyon hattının ASKİ tarafından projelendirildiğini ve sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

'HEMŞEHRİLERİMİZİN TÜM TALEPLERİ DİKKATE ALINIYOR'

Başkan Ömer Günel, Bilgikent Sitesi'nin ardından Karaova Mahallesi'nde yer alan Efes Evleri sakinleri ile bir araya geldi. Karaova Mahallesi Muhtarı Firdevs Bakkal ve Efes Evleri Sitesi Başkanı Ecvet Deniz'in de katıldığı toplantıda site sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Ömer Günel, hemşehrileri ile bir araya gelmenin, enerjisini ve motivasyonunu artırdığını dile getirdi. Belediyeciliğin kısıtlı bir bütçe ve zaman ile farklı talepleri aynı anda karşılamayı gerektirdiğini dile getiren Başkan Ömer Günel "Belediyecilik, sorunlara anında müdahale edebilme yeteneğidir. Bu nedenle Acil Müdahale birimimizi ve Güvercin Masa'yı kurduk. Kuşadalı hemşehrilerimiz artık sorun ve taleplerini bize en kısa süre içerisinde bildirebiliyor ve küçük çaplı sorunlar kısa süre içerisinde gideriliyor. Daha yoğun ve detaylı çalışma gerektiren sorunlar ise planlamaya dahil ediliyor ve hemşehrilerimiz konu ile ilgili bilgilendiriliyor. Tüm talepleriniz dikkate alınıyor" dedi.

'HER İHTİYACIMIZDA YANIMIZDA OLDU'

Site sakinlerinin sorun ve isteklerini dinleyen Başkan Ömer Günel, üst geçit talebinin dile getirilmesi üzerine sorunun en hızlı biçimde çözümü için Karayolları Genel Müdürlüğü ile iletişime geçeceğini ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Toplantıda konuşan Karaova Mahallesi Muhtarı Firdevs Bakkal ise Başkan Ömer Günel'in çalışmalarından çok memnun olduklarını belirtti. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum