• Reklam

Yunusemre'de meydan, yeraltı otoparkı ve belediye binası açılışı

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde belediye tarafından yaptırılan ve ilçenin kalbi olacak 100. Yıl Meydanı, yeraltı otoparkı ve belediye hizmet binasının açılışını törenle yapıldı. Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, "Türkiye Yüzyılında hizmetlerimize devam edeceğiz. Gelecek nesiller için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Yunusemre'de meydan, yeraltı otoparkı ve belediye binası açılışı
03 Kasım 2023 - 16:54 - Güncelleme: 03 Kasım 2023 - 16:55

Yunusemre Belediyesi, ilçenin merkez noktası olacak 100. Yıl Meydanı, yeraltı otoparkı, belediye hizmet binasının yapımını tamamladı. Belediyenin vizyon projeleri arasında yer aldığı belirtilen bu eserler, törenle hizmete açıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'nin ev sahipliğini yaptığı törene Manisa Valisi Enver Ünlü,  AK Parti Manisa Milletvekilleri, Ahmet Mücahit Arınç, Tamer Akkal, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  22. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ve Eşi Canan Yenişehirlioğlu, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Murat Baybatur, MKYK Üyesi Ayşe Nevin Sert, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni öncesi Manisa Saray-ı Amire Mehter Takımı, marşlar seslendirirken, Deniz Sahne Sanatları Halk Oyunları Derneği üyeleri halk oyunları gösterisi sundu.

'TÜRKİYE YÜZYILI'NDA HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ'

Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, kentin kalbi haline gelecek önemli bir projeyi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Çerç, "Pek çok projelerimiz var. Onlarca hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Süreyya Millet Bahçesi'ni de kısa süre içerisinde hizmete açmış olacağız. Askeriye ile aramızda olan bağlantı yolu ve bulvarı da tamamladık. Bulvarın adını da Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı yapıp açmak istiyoruz. Türkiye Yüzyılında hizmetlerimize devam edeceğiz. Gelecek nesiller için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

'YILLAR SONRASINDA DA BU ESERLER TAKDİRLE KARŞILANACAKTIR'

TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç de Yunusemre Belediyesi'nin projelerinden övgüyle söz edip, "Bu mutluluğu sizlerle paylaşmak için geldim. Çok güzel bir eserlerle karşı karşıyayız. Başkanımızla 2 dönem mecliste de birlikte görev yaptık. Belediye başkanlığı döneminde de kente çok kıymetli eserler kazandırdı. Yıllar sonrasında da bu eserler takdirle karşılanacaktır. Ben burada ikamet ediyorum. Manisa'da çok belediye başkanı tanıdım. Hepsinin şehre güzel hizmetleri oldu. Bundan sonra da başkanlarımız gittiklerinde hayırla anacakları işleri olur.Yunusemre Belediyesi nüfusuyla pek çok ilden büyük bir şehir. Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı Saruhanbey Cami, yeşil alanlar çok değerli eserlerdir. Allah yapanlardan razı olsun. Manisa insan kalitesiyle, toprağıyla çok değerli bir şehirdir. Bunun kıymetini bilelim" dedi.

'CUMHURİYETİMİZİN ŞANINA YARAŞIR PROJE'

Yunusemre Belediyesinin prestij projelerinin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren

Manisa Valisi Enver Ünlü, "Belediyeler, kamu hizmetlerinin vatandaşının ayağına götürülmesinde önemli bir görev üstleniyor. Her gün insanımızla birlikte olan, onların dertleriyle dertlenen belediyecilik anlayışı çok önemlidir. Bu anlayışla yapılan bu önemli projenin hem Yunusemre'ye hem Manisa'ya değer katacağına inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yıl şanına yaraşır bir projenin açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

DUALARLA AÇILDI

Konuşmaların ardından Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun yaptığı duanın sonrası açılış kurdelesi kesilirken; protokol üyeleri alanı ve belediye hizmet binasını gezdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum