• Reklam

Yunan Bakan'dan kapıda vize açıklaması: Tüm yıl geçerli olacak!

Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, kapıda vize uygulamasının tüm yıl boyunca geçerli olacağını söyledi. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise uygulamanın diğer adaları kapsayacak şekilde genişletilmesini istediklerini ifade etti.

Yunan Bakan'dan kapıda vize açıklaması: Tüm yıl geçerli olacak!
17 Ocak 2024 - 16:38
Türkiye’de temaslarda bulunan Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni başkanlığındaki Yunanistan heyeti, İstanbul’da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) heyeti ile görüştü.

Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, toplantıda, yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını anımsattı.

KAPIDA VİZE AÇIKLAMASI
Bu yıl 10 Yunan adasına kapıda vize uygulaması konusuna da değinen Kefaloyanni, “Kapıda vize uygulamasının mart ayı itibarıyla başlayıp yıl boyunca devam edecek olmasından dolayı biz de çok mutluyuz. Bu programın, gerek turizm hareketleri ve gerekse halklarımızın birbirini tanıması, temasta bulunmaları açısından kültürel olarak da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle belirtmek istediğim, bizim açımızdan turizmde sadece mevsimlik turizm değil de sürdürülebilirlik önemli. Bunu başarmamız gerektiğine, çalışmalarımızın bu yönde olması gerektiğine inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

“DİĞER ADALARI KAPSAMASINI BEKLİYORUZ”
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya da “Karşılıklı turizm trafiğimiz 500 biner turist civarında. Bu kapasitemizi mümkün olduğu kadar artırmak için elimizden geldiği kadar çaba sarf ediyoruz. Bu vesileyle Yunan adalarına kapıda vize uygulamasından dolayı tüm seyahat acenteleri ve Birliğimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Tabii ki bu uygulamanın kalıcı olmasını temenni ediyoruz. Bununla birlikte, kruvaziyer turlarının da daha rahat yapılabilmesi için kapıda vize uygulamasının diğer adaları kapsayacak şekilde genişletilmesi yönündeki beklentimizi de ifade etmek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum