"Yaz geldi, turistik Foça'nın hali içler acısı"

  AK Parti Foça İlçe Başkanı Ethem Ali Haydar Çapçı, ‘’Kuzeyin yıldızı Foça hükümetimizin yatırımları ile parlatılmaya çalışılırken yerel idare eli ile söndürülmeye çalışılıyor. İlçemizde yaz kış fark etmiyor, yol sorunu devam ediyor. Yine bir yaz sezonu geldi ve ilçemize gelecek olanlar, bu kötü yollara revan olacak’’ dedi.

  "Yaz geldi, turistik Foça'nın hali içler acısı"
  03 Haziran 2022 - 11:34
  Foça’da Belediye Başkanlarının değiştiğini ancak CHP belediyeciliği zihniyetinin değişmediğini belirten AK Parti Foça İlçe Başkanı Ethem Ali Haydar Çapçı, ‘’Yerel seçimlerden 3 yıl geçti. 3 yıldır Foça Belediyemizin başındaki Sayın Fatih Gürbüz ve ondan önceki belediye başkanları, çözemediği sorunların başında yol geliyor" diye konuştu.  Başkan Çapçı, görüşlerini şöyle dile getirdi:

  "Foça’mız ‘Kuzeyin yıldızı’. Kuzey Ege Otoyolu’nun açılması ile daha da rahat bir ulaşım sağlanmaya başladı. Devlet Hastanemiz yenilendi. Foça Yat Limanı bu yaz işletmeye alınıyor ve çok büyük bir ihtiyaç karışlanmış olacak. Yine ilçenin en köklü tesislerinden olan Fransız Tatil Köyü’nün yapımı sürmektedir. 275 odası ile doğa ile iç içe, spor, kültür ve sanat ekseninde Foça'ya yakışır bir değer olarak 2023 yılında hizmete girecek. Ancak, yerel idare eli ile Foça’nın önü kapatılmaktadır."  Foça’da Belediye Başkanları değişiyor ama CHP belediyeciliği zihniyeti değişmiyor! Yapılmayan yollardan, düzeltilemeyen çukurlardan geçmek ne mümkün. Yaz kış aynı manzara. Yeni bir turizm sezonu daha geldi ama yollarda durum hep aynı! ‘Kuzeyin yıldızı’ Foça hükümetimizin yatırımları ile parlatılmaya çalışılırken, yerel idare eli ile söndürülmeye çalışılıyor. Foçalılar yollardan bıktı, Foça’ya gelen yerli yabancı turist yollardan bıktı ancak buna rağmen belediye seyretmekle yetiniyor. Biz buradan tekrar çağrımızı yapalım ve görevi olanları görev başına davet ediyoruz. Foça’mız için hemşehrilerimiz için yerel idare yetkililerini belediyecilik hizmetlerinde en temel görev olan yolların bakımı yapılması konusunda duyarlı olmaya, iş yapmaya davet ediyoruz."

  YORUMLAR

  • 0 Yorum