• Reklam

Yastıkların içinden altınlar çıktı

Yastık kılıflarını taratmak için yorgancıya bıraktı. Kılıfları taramak için açan yorgancı, içinde 17 adet kulplu altın lira buldu. Dürüst esnaf, müşterisini arayıp durumu bildirdi. Altınları yastığa ne zaman koyduğunu bilmeyen kadın, yorgancıya teşekkür etti. 

Yastıkların içinden altınlar çıktı
06 Ağustos 2022 - 18:54
Bahtı Karataş (KHA)

İzmir Urla'da atadan kalma yorgan ve kılıf kaplama işi yapan Bayram Akgün'e kadın bir müşterisi yastıklarının içindeki yünleri taratmak için bıraktı.

Yastıkları açan Akgün, içinden 17 tane kulplu altın lira buldu. Esnaf Bayram Akgün, bir dürüstlük örneği gösterip durumu müşterisine bildirdi. Altınları alan kadın müşteri, bunları yastığa ne zaman koyduğunu hatırlayamadığını, bu tür insanların var olduğu için teşekkür etti.Zafer Caddesi üzerinde yorgan ve koltuk kılıf dükkanı bulunan iki çocuk babası Bayram Akgün, taktir edilir bir dürüstlük örneği gösterdi. Bayram Akgün' e müşterisi olan bir bayan  yastık taratmak için bıraktı.Altınları teslim alan bayan, bunları yastığa ne zaman koyduğunu hatırlamadığını belirterek, "Allah'ım böyle esnaf ve sanatkarların sayısını artırsın. Bu güzel davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. İyiki hala bu toplumda dürüst insanlar kalmış" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum