• Reklam

Yarım asırlık ağacı böyle kestiler! Büyük tepki

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, yol yapımı sırasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yarım asırlık ağacı kesmesine AK Parti’den tepki geldi.

Yarım asırlık ağacı böyle kestiler! Büyük tepki
13 Ağustos 2022 - 20:19 - Güncelleme: 14 Ağustos 2022 - 06:58
AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili, "İzmir'e aşık(!), sözde çevreci CHP'li İBB Başkanı Tunç Soyer'e soruyoruz: Taşıyamaz mıydı?’’ derken AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli ise "Biz güzel Karşıyaka'mızı yeşillendirirken, onlar 50 yıllık fıstık çamını kesiyor’’ dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Şemikler Mahallesi 6276 Sokak üzerinde, yol çalışması yaparken, yaklaşık yarım asırlık fıstık çamı, yol ortasında kaldı. Büyükşehir Belediyesi, 50 yıllık ağacı başka bir yere taşıyıp ağacın yaşamasını sağlamazken ağacı olduğu yerde kesti. Ağaç kesme görüntüleri ise vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedilirken, görüntü kaydeden vatandaşlar, ‘Yazıklar olsun. Kaç senelik ağaç’ gitti diye tepkisini gösterdi.Vicdanı bu kıyıma nasıl elverdi?

Ağaç kesme görüntülerini paylaşan ve olaya tepki gösteren AK Parti İzmir Tanıtım ve Medya Başkanı Dilaver Kişili, "Karşıyaka'daki bu yarım asırlık çam ağacını yaşatmak çok mu zordu? İzmir'e aşık(!), sözde çevreci CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e soruyoruz: Taşıyamaz mıydı? Bir kaşık suda fırtına koparan vicdanı, kendi eliyle yaptığı bu kıyıma nasıl elverdi?’’ ifadelerini kullandı.AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli ise, ‘’Biz güzel Karşıyaka'mızı yeşillendirirken, onlar 50 yıllık fıstık çamını kesiyor. Biz çöpleri toplarken onlar çöplüğe çeviriyor. Takdir kamuoyunun ve kıymetli Karşıyakalılarındır.’’ paylaşımında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum