• Reklam

Türk gazeteci, ABD'de UFO çekti

Uzun yıllardır gazeteci eşi Zeki Nacir ile Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan İzmirli gazeteci Neşe Önen Nacir, yürüyüş sırasında bilinmeyen bir cisim gördü. Neşe Önen Nacir, gökyüzünde hareket eden ve UFO olduğu tahmin edilen cismi cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Kentucky eyaletinin Louisville kentinde saat 15.30 sıralarında kaydedilen cisim, sosyal medyada büyük ilgi gördü. İzmirli gazeteci Zeki Nacir, "Bu cismi gören ilgili kimseler, UFO olduğunu söyledi" diye konuştu.
ABD Savunma Bakanlığı, Haziran ayında rapor yayınlamıştı. Pentagon raporunda, 2004'ten bu yana askeri pilotların gördüğünü söylediği onlarca Tanımlanamayan Uçan Cisim (Unidentified Flying Object - UFO) ile ilgili bir açıklamalarının olmadığı belirtiliyor.
Son iki yılda pilotlar, toplam 144 kez UFO gördüğünü bildirdi. Ancak bunlardan sadece biriyle ilgili bilgiye ulaşıldı.
Detaylı bilgiye ulaşılamayan diğer nesnelerin ise "dünya dışından olma ihtimalinin olduğu" belirtiliyor.
Raporu, son yıllarda çok sayıda askeri personelin gökyüzünde dengesiz şekilde uçan cisimler gördüğünü bildirmesinin ardından Pentagon'dan ABD Kongresi istemişti. Bunun üzerine Pentagon, geçen yılın Ağustos ayında Tanımlanamayan Hava Fenomeni Görev Gücü oluşturarak gelen bildirimleri incelemesini istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum