• Reklam

3 yaşındaki kızını, hayvanat bahçesindeki ayının bölmesine attı

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te bir hayvanat bahçesinde kan donduran görüntüler kaydedildi. 28 Ocak'ta yaşanan olayda genç bir kadın, üç yaşındaki kızını dev bir boz ayının bulunduğu bölgenin içine attı.
Güvenlik kamerası görüntülerinde kadının çocuğu havaya kaldırdığı, trabzanların üzerine çıkardığı ve ardından onu 5 metre aşağıdaki, ayının bulunduğu alana ittiği anlaşılıyor. Video kaydında ani olay karşısında irkildiği fark edilen ayı Zuzu'nun, yere düşen çocuğa yaklaştığı görülüyor. Yetkililer hayvanın kız çocuğunu kokladığını ve sonra uzaklaştığını belirtiyor.

Russia Today'ın haberine göre hayvanat bahçesi görevlileri olayın ardından ayıyı bölgeden derhal uzaklaştırdı. Hayvanın zarar vermediği küçük kız, yüksekten düşerek kafa travması geçirdiği için hastanede tedavi altına alındı. Beyin sarsıntısı teşhisi konan çocuğun kafasında açık bir yara tespit edildi. Çocuğun durumunun iyi olduğu ama sürekli gözlem altında tutulduğu aktarıldı.
Hayvanat bahçesinden bir görevli, "Genç bir kadın, tüm ziyaretçilerin önünde küçük bir kızı bir boz ayının kafesine attı" diye konuştu:
Hem ziyaretçiler hem de hayvanat bahçesi çalışanları onu durdurmaya çalıştı ama başaramadı. Kadının küçük kızı öldürmeye teşebbüs ettiği şüphesiyle harekete geçen savcılık olayla ilgili adli soruşturma başlattı. Anne suçlu bulunursa, 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.
Aile Bakanlığı'ndan pazar yapılan açıklamada, Z.T. adlı kadının evliliğindeki sorunlar nedeniyle destek gördüğü ve psikolojik sorunları olduğu aktarıldı. Çocuğun babasının Rusya'da çalıştığı ve ailesinden uzakta olduğu belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum