Valilerden ilk açıklamalar: Kayıplarımız var

  Kahramanmaraş merkezli depremden ilk resmi açıklamalar valilerden gelmeye başladı. Maalesef hayat kayıpları artıyor.

  Valilerden ilk açıklamalar: Kayıplarımız var
  06 Şubat 2023 - 06:48
  MALATYA
  Malatya Valisi Hulusi Şahin, "İlk belirlemelere göre 130 bina yıkıldı. 100'ü aşkın yaralı var, 3 kişinin enkazdan cesedi çıkarıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor" dedi.
  Malatya'dan da hissedilen deprem anı kameralara yansıdı.

  ŞANLIURFA
  Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "Depremde şu an 15 vatandaşımız vefat etti, 30 vatandaşımız da yaralı" açıklamasını yaptı.

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz depreme ilişkin ilk bilgileri açıkladı. Buna göre Osmaniye'de 34 bina yıkıldı. Deprem nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti.

  DİYARBAKIR
  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kullanıma açık yerleşim alanlarını duyurdu:
  -Diyarbakır Stadyumu
  -Şehit Halit Gülser Spor Kompleksi
  -Talaytepe Spor Kompleksi
  -75 Tenis Kortu
  -Seyrantepe Kapalı Spor Salonu

  Deprem çok sayıda ilden de hissedildi.

  ADANA
  Adana Valisi Süleyman Elban TRT Haber'e açıklamalarda bulundu.
  "Kahramanmaraş merkezli deprem ilimizde de çok şiddetli bir şekilde hissedildi. Tufanbeyli ilçemizde yıkılan binada bir kişi kaldı, enkaz altında olanları çıkardık. Çukurova ilçemizde bir bina yıkıldı. Yıkılan binamızda AFAD ekiplerimiz arama kurtarma çalışmalarına başladılar. Biz de kriz merkezinde konuyu takip ediyoruz. Şu ana kadar can kaybı ile ilgili net bilgiler bize ulaşmadı. Çukurova'da yıkılan 11 katlı binadan endişelerimiz var. Çukurova'da başka yerlerde de hasarlı, yıkılmış binalar olduğu bilgisi de geldi."

  YORUMLAR

  • 0 Yorum