Vali Elban'dan 'Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı
  • Reklam

Vali Elban'dan 'Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı

İzmir Valisi Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Elban, "Yasama, yürütme ve yargı erklerinin ardından 4. güç olarak kabul edilen basın, gücünü toplumdan alırken, yasalara ve meslek ilkelerine bağlı yayıncılık anlayışının yanı sıra, devletin ve toplumun çıkarlarını önceleyen yaklaşımla ve sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir. Güçlü Türkiye’nin inşasında katkılarına mutlak ihtiyaç duyduğumuz basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meşakkatli görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum." dedi.

Vali Elban'dan 'Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı
10 Ocak 2024 - 10:47
İzmir Valisi Süleyman Elban,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından olan basın, kamuoyu oluşturarak, doğru ve tarafsız bilgilendirme misyonuyla, çoğulcu ve katılımcı bir toplumun en önemli araçlarından biri olagelmiştir.

Yasama, yürütme ve yargı erklerinin ardından 4. güç olarak kabul edilen basın, gücünü toplumdan alırken, yasalara ve meslek ilkelerine bağlı yayıncılık anlayışının yanı sıra, devletin ve toplumun çıkarlarını önceleyen yaklaşımla ve sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir.

Basın organları, toplumun doğru ve hızlı haber alma ihtiyacını giderme, kurumlar ve toplum arasındaki bilgi akışını sağlama gibi temel fonksiyonları yanında, kamuoyunu eğitme ve bilgilendirme noktasında da oldukça önemli bir araçtır.

Tüm bu özellikleriyle, güçlü Türkiye’nin inşasında katkılarına mutlak ihtiyaç duyduğumuz basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meşakkatli görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum