• Reklam

Vali Elban'dan 23 Nisan Bayramı mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. İzmir Valisi Süleyman Elban 23 Nisan dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Elban açıklamasında, " 23 Nisan 1920 tarihi de dönemin işgalci güçlerine, varıyla yoğuyla direnen milletimizin istiklâl ve istikbâl mücadelesine öncülük eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluş tarihi olması dolayısıyla büyük önem arz etmektedir" dedi.

Vali Elban'dan 23 Nisan Bayramı mesajı
23 Nisan 2024 - 09:45

Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurdun dört bir tarafında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İzmir Valisi Süleyman Elban, 23 Nisan dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Elban mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimizin tarihi, şan ve şerefle dolu sayısız kahramanlık destanlarıyla yazılmıştır. 23 Nisan 1920 tarihi de dönemin işgalci güçlerine, varıyla yoğuyla direnen milletimizin istiklâl ve istikbâl mücadelesine öncülük eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluş tarihi olması dolayısıyla büyük önem arz etmektedir.

Kurucu meclisimiz; vatan müdafaası başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mıza yön veren İstiklal Marşı’mızı kabul etmiş, başkent olarak Ankara’yı seçmiş ve hemen ardından cumhuriyetimizi ilanıyla da bugün bir asrı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır.
 

Geleceğin güçlü Türkiye’sini, köklü geçmişimizden ve medeniyetimizden aldığımız gücün farkındalığıyla, yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize aktardığımız millî ve manevi değerlerimizin rehberliğinde, hep birlikte muasır medeniyetler seviyesine çıkartacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlık ve egemenlik mücadelemizin sembolü gazi meclisimizin kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, aziz meclisimizi kuran ve bu anlamlı günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükranla ve rahmetle yâd ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum