• Reklam

Uşak'ta Genç Kuşak Topluluğu Filistin'e destek yürüyüşü yaptı

Uşak Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kuşak Topluluğu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı yürüyüşle Filistin halkına destek verildi.

Uşak'ta Genç Kuşak Topluluğu Filistin'e destek yürüyüşü yaptı
05 Kasım 2023 - 12:50 - Güncelleme: 05 Kasım 2023 - 12:51

Uşak'ta Genç Kuşak Topluluğu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında İsrail'in saldırısı altındaki Filistin halkına destek olmak için yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın yanı sıra, Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Uşak Belediyesi daire müdürleri, üniversite toplulukları ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu. Uşak Üniversitesi'nin giriş kapısının önünden başlayan yürüyüş, Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi'ne kadar devam etti. Gençler, ellerinde Türk bayrakları ve Filistin bayrakları ile yürüyüş boyunca sloganlar atarak Filistin halkına karşı yapılan zulümlere ve katliamlara tepki gösterdi. Ayrıca yürüyüşte dev bir Türk bayrağı da açıldı.

'UŞAKLI GENÇLERLE GURUR DUYUYORUM'

Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi'nde konuşma gerçekleştiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, "Gençler internetten başka bir şey bilmez, gençler dünyaya karşı duyarsızdır, gençler kendi dünyaları dışındaki dünyadan habersizdir diyenlere inat, bugün hep beraber Filistinli kardeşlerimizin acısını paylaşmak için gençlerimizle bir aradayız. Masumlara yapılan zulme göz yummayıp, büyük bir öfke ve inançla yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Hepinizi tebrik ediyorum ve Uşaklı gençlerle gurur duyuyorum. Sizler biliyorsunuz ki ben aslında bir siyasetçiden ziyade, bugüne kadar sizlere bir abi olmaya, gençlerin başkanı olmaya gayret ettim. Bundan sonra da inşallah, Uşak'ta ki gençlerimizin hem en güzel şartlarda gençliklerini yaşaması, hem de milli ve manevi duygularını en güzel şekilde geliştirmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Dört yıl önce Genç Kuşak projesi olarak başlatmış olduğumuz bu gençlik çalışmasının, bugün geldiği noktadan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gençlerimizin projemize sahip çıkması ve her geçen gün büyüyerek kocaman bir aile olmamız bizleri daha fazla çalışmak için teşvik ediyor" dedi.  
Program sonunda, protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından gökyüzüne balonlar ve güvercinler bırakıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum