Ünlü klarnetçi Şenlendirici, Bergama'da meclis üyesi adayı gösterildi

  Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Sadık Doğruer, Bergama Belediye Başkan kontenjanı meclis üyesi olarak aday gösterilen ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici için ‘’Doğduğu, yaşadığı ilçesinde, müziğin evrensel diliyle Bergama'nın zengin tarihini, kültürünü ve mirasını daha geniş kitlelere taşıyacak. İlçemizin kültür sanat ve müzik elçimiz olacak.’’ dedi.

  Ünlü klarnetçi Şenlendirici, Bergama'da meclis üyesi adayı gösterildi
  21 Şubat 2024 - 10:36

  31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için geri sayım başladı. Siyasi partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. İzmir’de Cumhur ittifakının meclis üyeliği aday listelerinde en göze çarpan isimlerden biri de ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici oldu. Bergama ilçesinde yaşayan Şenlendirici doğduğu ilçede Bergama Belediye Başkan kontenjanı 1.sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

   
  Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Sadık Doğruer, sanatçı Şenlendirici adaylığına ilişkin, ‘’Bergama'nın köklü kültür mirasına sahip çıkarak, sanatın ve müziğin kıymetini en üst seviyede taşımak adına adımlar atan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, şehrin siyaset üstü arenada da önemli bir rol üstlenecek.'' dedi.

   

  ‘’Şenlendirici kültür sanat müzik elçimiz olacak’’

  Doğruer; ''Şenlendirici, kültür, sanat ve müzik projelerinin fikir babası ve koordinatörü olarak görev alacak. Doğduğu ve yaşadığı Bergama topraklarına karşı hissettiği vefa borcunu sanat ve kültür yoluyla ödemek isteyen Şenlendirici, ilçenin kültür ve sanat elçisi olarak siyaset üstü bir misyon üstlenmeye hazırlanıyor. Özellikle müziğin evrensel diliyle Bergama'nın zengin tarihini, kültürünü ve mirasını daha geniş kitlelere taşıyacak projelerin mimarı olacağından hiç şüphemiz yok.’’ ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum