• Reklam

Tunç Soyer'den Cemil Tugay'a son dakika golü!

Tunç Soyer'in yeniden aday gösterilmeyeceğinin kesinleşmesinden görevi devredeceği güne kadar dönem içinde işe alınan yaklaşık 2 bin kişi, CHP Genel Merkezi'nin başını ağrıtıyor. 31 Mart seçimleri öncesi kimse işten çıkartılmayacak talimatı veren Genel Merkez büyük maliyet getiren bu ek yükten nasıl kurtulacağının formüllerini arıyor.

Tunç Soyer'den Cemil Tugay'a son dakika golü!
16 Nisan 2024 - 10:07

Görevdeki bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeniden aday gösterilmeyerek İzmir siyasetinde bir ilke imza atan Tunç Soyer'in giderayak işe aldığı personelin akıbeti tartışma konusu olmaya aday görünüyor. Cemil Tugay'ın adaylığının kesinleştiği 29 Ocak PM'sinden sonra yaklaşık 2 bin kişinin işe alındığının ortaya çıkması ,Tunç Soyer'in görevinin son günlerinde belediye şirketlerine işe alım konusunda yeni gelecek ekibi pek de düşünmediği algısına yol açtı.

Cemil Tugay'ı zorlayan tablo...

Şubat ve Mart aylarında Eşrefpaşa Belediye Hastanesi personeline fazladan mesai yaptıracak kadar yoğun olan işe alımlarla ilgili ortaya çıkan ek tablo Başkan Cemil Tugay'ı sıkıntıya soktu. 2 bin kişinin Büyükşehir bütçesine aylık 80 milyon lira ek yük getirdiği dile getiriliyor. CHP'nin 31 Mart seçimleri öncesi kazandığı belediyelerde işten kimseyi çıkartmayacak yönündeki talimatı CHP'nin kendi içinde başkan değiştirdiği yerlerde yeni gelen ekibin elini kolunu bağlıyor.
 

20-21 Nisan zirvesinde konu masaya yatırılacak...

CHP lideri Özgür Özel'in talimatıyla 20-21 Nisan tarihlerinde Başkent Ankara'da bir araya gelecek olan belediye başkanları zirvesinde eski başkanların son günlerinde işe aldıkları personelin durumu da masaya yatırılması bekleniyor. CHP Genel Merkezi kurmaylarının bütçeye ek yük getiren kadro şişkinliğiyle ilgili ara formül arayışı içinde olduğu belirtiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum