Tire Derebaşı mahallesi de kesintisiz içme suyuna kavuştu

  İZMİR İZSU Genel Müdürlüğü, Tire Derebaşı Mahallesi'nin su sorununu çözüme kavuşturmak için projelendirdiği 32 kilometrelik yeni içme suyu hattının imalatlarını tamamladı. Bölgede yaşayan yaklaşık 900 vatandaş yeni hatlardan su almaya başladı.

  Tire Derebaşı mahallesi de kesintisiz içme suyuna kavuştu
  04 Temmuz 2022 - 13:41 - Güncelleme: 04 Temmuz 2022 - 13:42

  İZSU Genel Müdürlüğü, kent geneline sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin ederken, birçok farklı noktada; mevcut altyapıyı güçlendirmek ve yeni yerleşimlere su sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Tire'de de çalışmalarına devam eden İZSU, Derebaşı Mahallesi'nin su sorununu çözüme kavuşturmak, bölgeyi modern ve güçlü altyapıyla buluşturmak için başlatılan çalışmaları tamamladı. Çalışmalar kapsamında 32 kilometrelik içme suyu hattı imalatı yapıldı.

  Tire'nin en büyük mahallelerinden biri olan, tarım ve hayvancılığın ön planda olduğu Derebaşı Mahallesini kesintisiz içme suyuna kavuşturmak için yaklaşık 7 milyon liralık yatırım yapıldı. Yeni hatların devreye alınmasıyla birlikte bölgede yaşayan vatandaşlar yeni hatlardan su almaya başladı. (DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum