Tamer Osmanağaoğlu'ndan 31 Mart mesajı

  MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlediği iftar programında “bir belediye başkanının görevi sadece çöp toplamak değildir. Bir Belediye yönetiminin görevi şehrin değerlerine sahip çıkmak, dinamiklerinin en etkin şekilde kullanılmasını sağlamak, sanayicisinden emekçisine alan açmak ve şehrini değerleri ve değer katanlarıyla birlikte sahiplenmektir.” ifadelerini kullandı.

  Tamer Osmanağaoğlu'ndan 31 Mart mesajı
  27 Mart 2024 - 12:22 - Güncelleme: 27 Mart 2024 - 12:34
  Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler çalışmalarına hız verdi. Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlediği iftar programında sektör temsilcilerine hitaben konuşan Osmanağaoğlu; “Bugünü de saymazsak yerel seçimlere 5 gün gibi kısa bir süre kaldı. İfade etmem gerekir ki; önümüzdeki Pazar gününü sadece bir seçim günü olarak değil, İzmir’in makus talihini değiştirecek, İzmir’in geleceğini şekillendirecek ve hatta İzmir için milat olacak bir gün olarak değerlendiriyorum.” ifadelerini kullandı.   Konuşmasında “buradaki siz değerli iş insanları hiçbir zaman mazerete sığınmamış, hiçbir zaman aksaklıkları mazeret kabul etmemiş, İzmirliye, İzmir’e ve Türkiye’ye katkı sunmak için elinden geleni yapmıştır. Bu sebeple sizlere teşekkürlerimi sunmak istiyorum. 
  Biliyoruz ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonunda sanayicimizin, markalarımızın, ortaya koyulan katma değerlerin önemi çok büyüktür. Ve yine biliyoruz ki bu önemin siz değerli sektör temsilcilerimiz de farkındadır. Salgın döneminde dahi istihdama katkı sunmaktan vazgeçmeyen, üretimden geri durmayan, ihracattan iç pazara Türkiye’ye kademe atlatan bir irade elbette takdiri hak etmektedir. Evet burası İzmir! Burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsızlığın kızıl elması olarak gördüğü ekonomik bağımsızlık mücadelesinin de başlatıldığı şehir.” ifadelerini kullanan Tamer Osmanağaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti:   31 MART’IN İZMİR İÇİN BİR MİLAT OLACAĞINA İNANIYORUZ

  “Evet burası İzmir! Burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsızlığın kızıl elması olarak gördüğü ekonomik bağımsızlık mücadelesinin de başlatıldığı şehir. Bu şehir; “Türkiye'nin çiftçi, tüccar, sanayi ve işçi zümrelerinden seçilen 1135 üyenin katıldığı İzmir İktisat Kongresinde "Misak-ı İktisadî Esaslarının" tartışılıp kabul edildiği, iktisadi ülkülerin belirlendiği ve üretime ve ticarete yeni bir soluğun getirildiği bir şehirdir. Çağ sadece emeğin galip gelebileceği bir çağ değildir. Bugün sanayi dendiğinde artık akla gelen ilk paydaşlardan birisi eğitimdir. Sanayi alanında ortaya koyulacak gelişmişlik düzeyinin eğitimden ve vizyondan geçtiğini gören her bir sektör temsilcisini tebrik etmek istiyorum. Ancak bir diğer bileşenin de yerel yönetimler olduğu su götürmez bir gerçektir. Çünkü bir belediye başkanının görevi sadece çöp toplamak değildir. Bir Belediye yönetiminin görevi şehrin değerlerine sahip çıkmak, dinamiklerinin en etkin şekilde kullanılmasını sağlamak, sanayicisinden emekçisine alan açmak ve şehrini değerleri ve değer katanlarıyla birlikte sahiplenmektir. İşte bu noktada İzmir’in ihtiyacı olan anlayışın Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı olduğunu, İzmirlinin ihtiyacı olanın da Cumhur İttifakının insan ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışı olduğunu düşünüyoruz. İşte bu yüzden 31 Mart’ın İzmir için bir milat olacağına inanıyoruz. İşte bu yüzden İzmir’in sahipsiz olmadığını, İzmirlinin daha iyisini hak ettiğini ısrarla ve yüksek sesle zikrediyoruz. Ve bu görevin emanete sahip çıkabilecek kabiliyete haiz olan, işini sevgiyle ve aşkla yapacağına kefil olduğumuz Hamza Dağ tarafından fazlasıyla yapılacağına inanıyoruz. Konuşmasında programın tertibinde emeği geçenlere teşekkür eden Osmanağaoğlu “Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Ender Yorgancılar ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Cenk Karace nezdinde teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum