Suç örgütlerine 'Tümör' operasyonu

  İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda 24 ilde , 284 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

  Suç örgütlerine 'Tümör' operasyonu
  01 Temmuz 2022 - 13:17

  Yurt genelinde kaçakcılıkla mücadele kapsamında operasyonlar yapılmaya devam ediliyor.

  İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM), bu çalışmalar kapsamında yeni bir operasyon başlattığını duyurdu.

  KOM Daire Başkanlığı tarafından organize suç örgütleri ile mücadele çerçevesinde geçen yıl 8 ilde "Sahil Rüzgarı", 9 ilde "Sahil Rüzgarı-2" ile 30 ilde "Tırpan" ve Nisan ayında 16 ilde eş zamanlı "Müsilaj" operasyonları yapılmıştı.

  Suç gruplarına yönelik mücadele devam ediyor

  Vatandaşlar üzerinde baskı, cebir, tehdit ve şiddet yöntemlerini kullanarak kendilerini devletin erklerinden üstün göstermeye çalışan mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik mücadele Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde devam ediyor.

  26 suç grubu üyelerinin kimlikleri tespit edildi

  Bu kapsamda "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak" ve "Örgütün Faaliyetleri Kapsamında Yağma, Tefecilik, Tehdit" suçlarını işledikleri tespit edilen 9 organize suç örgütü ile söz konusu örgütlere silah temin ettiği belirlenen 26 suç grubu üyelerinin kimlikleri tespit edildi.

  Suç örgütlerine Tümör operasyonu başladı #2

  24 ilde 284 şüphelinin yakalanmasına yönelik "Tümör" adı verilen operasyon başlatıldı

  İHA'nın haberine göre; çalışmaların tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda Ankara, İzmir, Adana, Aydın, Afyonkarahisar, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Karabük, Kocaeli, Konya, Muğla, Malatya, Mardin, Mersin, Nevşehir, Rize, Sakarya ve Osmaniye olmak üzere sabah erken saatlerde 24 ilde, eş zamanlı olarak haklarında gözaltı kararı verilen 284 şüphelinin yakalanmasına yönelik "Tümör" adı verilen operasyon başlatıldı.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum