Su altında Atatürk ve Türk bayrağı açtılar

  İzmir'de Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında bir grup dalgıç Karaburun açıklarında batırılan "9 Eylül" şehir hatları vapuruna daldı. Batıkta Türk bayrağı ve Atatürk posteri açan dalgıçlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Su altında Atatürk ve Türk bayrağı açtılar
  29 Ekim 2023 - 15:01

  İzmir'in Karaburun ilçesinde bir grup dalgıç, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında su altında Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtı.

  Karaburun Dalış Merkezi eğitmenleri ve deneyimli dalgıçlardan oluşan 12 kişilik grup, İzmir'in kent tarihinde önemli yeri olan ve 2016 yılında ekonomik ömrünü tamamlayarak Karaburun açıklarında batırılan "9 Eylül" şehir hatları vapuruna daldı.  Dalgıçlar, ismini İzmir'in kurtuluş gününden alan vapurun batığına Türk bayrağı ve Atatürk posteri astı. Yaklaşık 30 metre derinlikte gerçekleşen etkinlikte dalgıçlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

  İzmir’de dalgıçlar 9 Eylül şehir hatları batığında Türk bayrağı açtı

  Karaburun Dalış Merkezi sahibi Hamdullah Aras, her yıl 29 Ekim'de su altında farklı bir noktada kutlama yaptıklarını, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında bu yılki kutlamayı "9 Eylül" batığında düzenlediklerini söyledi.


  İzmir’de dalgıçlar 9 Eylül şehir hatları batığında Türk bayrağı açtı

  Dalış eğitmeni Arzu Arslan da dalışı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına gerçekleştirdiklerini kaydederek bundan sonraki yüz yıllarda sevgi, barış ve güven içerisinde yaşamayı temenni etti.

  Dalgıç Ece Yanaray ise Cumhuriyet'in 100. yılında sokakların ve binaların bayraklarla süslendiğini, bu coşkuyu su altına da taşımak istediklerini dile getirdi.

   


  YORUMLAR

  • 0 Yorum