Konak Sancar Maruflu Bilim Merkezi, uzayın kapısını açıyor

  İZMİR'in Konak ilçesindeki, keşiflerde bulunmak, uzay ve gök cisimleri ile ilgili filmler izleyerek bilinmeyene yolculuk yapmanın mümkün olduğu Sancar Maruflu Bilim Merkezi'ni geçen 23 Nisan'dan bu yana 3 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

  Konak Sancar Maruflu Bilim Merkezi, uzayın kapısını açıyor
  29 Kasım 2022 - 10:45 - Güncelleme: 29 Kasım 2022 - 10:47

  Konak Belediyesi'nin hizmete soktuğu İzmir sevdalısı Sancar Maruflu'nun adını taşıyan Bilim Merkezi, 7'den 70'e vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Bilgiyi ve bilimi klasik yöntemlerin dışında ziyaretçilerin keyif alarak öğrenmeleri için tasarlanan Bilim Merkezi, evreni keşfetmeye meraklı bireylerle dolup taşıyor. Konak'ta Çınarlı Rekreasyon Alanı içinde açıldığı günden bu yana 3 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Bilim Merkezi, adeta toplumla bilimin buluşma merkezi oldu. Gruplar halinde ya da bireysel olarak ziyarete açık olan Bilim Merkezi'ne girişler ücretsiz olarak yapılırken, yoğunluk nedeniyle Bilim Merkezi'ne gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırılması gerektiği bildirildi.

  ÇOCUKLAR EN ÇOK AY VE GÜNEŞ FİLMLERİNİ SEVDİ

  Uzayı ve gök cisimlerini merak edenler için, içinde Planetaryum da bulunan Sancar Maruflu Bilim Merkezi'nde 16 ayrı deney düzeneği bulunuyor. Van de Graaf Jeneratörü, Arduino Robot Kol, Plazma Küresi, Mikroskop, Bernoulli Üfleyicisi, Elektrik Motoru, Magdeburg Yarıküreleri, Küp Yanılgısı, Radyometre, Temiz Enerji Evi, Jiroskop, Elektroskop, Gürültü Davulu, Aldatan Görüntü, Denge Kuşu, Optik İllüzyon Küresi deney düzeneklerinde bilgiyi eğlenerek öğrenen çocuklar en çok güneş enerjisi ile çalışan 'temiz enerji evi' deney düzeneğine ilgi gösteriyor. Uzay ve gök cisimleri ile ilgili filmleri de heyecanla izleyen çocukların en çok ilgisini çeken filmlerin başında ise ay ve güneş filmleri geliyor.

  Rezervasyon yaptırın

  Konak Belediyesi Sancar Maruflu Bilim Merkezi'ne yapılacak ziyaretler için 484 53 00(2946) numaralı telefon ve 'smbm.konak.bel.tr' internet adresinden detaylı bilgi edinip, rezervasyon yaptırılabilineceği bildirildi.(DHA)

   

   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum