• Reklam

Sanayicilerden 'İzmir Körfez Geçişi' çağrısı

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cenk Karace, İzmir’de her geçen gün artan trafik yoğunluğunun çevreci bir yapı ile hazırlanacak ‘Körfez Geçişi’ projesi ile azaltılarak, zaman ve maliyetten tasarruf sağlanabileceğini söyledi. 

Sanayicilerden 'İzmir Körfez Geçişi' çağrısı
25 Eylül 2023 - 10:44
Açılışı için gün sayılan Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmesinin ardından trafiğin içinden çıkılmaz bir hal alacağının altını çizen Karace, bu şartlar altında karşılıklı olarak kentin bir noktasından diğer bir noktasına ulaşmanın imkansız hale dönüşeceğini vurguladı.Karace, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:
“İzmir’in hali hazırda ciddi bir trafik sorunu mevcut. Şehir hastanesinin de faaliyete açılması ile çalışan hastane personelinin, faaliyete girecek 25 polikliniğe gelecek hasta ve hasta yakınlarının, hastane çevresine açılacak büfe ve benzeri yapılanmaların geliş-gidişleri ile trafik içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.Yalnızca İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgemize her gün İzmir’in dört bir yanından gelip-giden 50 bin çalışanımız var.  Mevcut akış hastane ile birleşince trafik yoğunluğu kentin her noktasına yansıyacaktır. Bu nedenle Körfez Geçişi’nin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ciddi maliyetlerin ortaya çıkacağı projenin devlet imkanları ile yapılmaması durumunda, büyük bir teşekkül oluşturulabilir veya çok ortaklı şirket kurulabilir. İzmir’e nefes aldıracak Körfez Geçişi için yatırımcı da bulunur. Bu kente hepimizin borcu var. Bu nedenle sorumluluk alıp bu çalışmayı hayata geçirecek yapılanmayı sağlarsak, bir yandan kentin karşılıklı trafik akışını, diğer yandan Çanakkale’den Çeşme’ye uzanan şehir dışı akışını rahatlatırız. Umarım, 1915 Çanakkale Köprüsü’ndeki trafik akışının 3 katına varan geçişin sağlanacağını düşündüğüm Körfez Geçişi projesi hayata geçirilir ve Ege’nin İncisi Çiğli’den Urla’ya, Karşıyaka’dan Üçkuyular’a rahat bir nefes alır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum