Reklam

'Salgın artacak' diye uyardı, doktor eşi korona oldu

İzmir Adliye Sarayı ve İzmir Barosu doktoru Saim Narin'in, Alsancak  Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzman Dr. eşi Ayşegül Narin'in koronavirüs testi pozitif çıktı. 

'Salgın artacak' diye uyardı, doktor eşi korona oldu
27 Ekim 2020 - 19:11 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 19:15Dr. Saim Narin, "Salgın her geçen gün artıyor ve bu noktada bu kervana ailecek biz de katıldık maalesef" dedi. Saim Narin, herkesin kurallara uymalarını istedi. Dr. Narin'in mesajı şöyle:

Eşim Dr. Ayşegül Narin' de işinin riski gereği pozitif çıkınca kızım Eda ile bende karantinaya alınmış olduk.
Durumu şu an son derece iyi,Bizim testlerimiz negatif ancak aynı evde izolasyon uygulamak gerçekten çok zor.
İnsanlar dışarıda dahi maskeden bunalır iken biz evde de maske takmaya ve mesafeli kalmaya devam ediyoruz.
Bu gerçekten zor bir psikoloji.
Karantina sürecimiz başlayalı 1 haftadan fazla oldu ve 1 haftamız daha var.
En sağlam önlem maske ve bu konuya gerçekten dikkat etmek gerekiyor.
En baştan beri uyardığım üzere kış ayı salgının hızlıca katlanmasına sebep olacak ve maalesef durdurmakta zorlanacağız.
Sayın Bakan bugün İstanbul için mücadelede başarılı olamadıklarını söyledi ve durumu vatandaşların tedbirlere uymamasına bağladı.
Bence kısmen doğru..Kimse salgının öldürme kapasitesinin düşük olduğunu yada “zaten gripten kaç kişi ölüyor” diyerek küçümsemeye çalışma hatasında bulunmasın.
Ne zaman nerede yakalanacağınız ve hastalığın seyrinin nasıl seyredeceği belli değil,19 yaşında biri ölebilir iken 100 yaşındaki birisi kurtulabiliyor.
Yazdıklarım samimi uyarılardır, biz belki sorunsuz atlatacağız ancak yarın ne olacağı belli değil.. Maske mesafe ve izolasyona şiddetle devam edin.
Birim amirlerinizi esnek çalışma yönünde ısrarla uyarın,insanlarla teması mümkün mertebe en alt seviyeye indirin, sağlıklı günlere ulaşmak dileğiyle.


YORUMLAR

  • 0 Yorum