Ruh hastası! Yaya üst geçidini böyle parçaladı

MANİSA'nın ilk yürüyen merdivenli üst geçidi olma özelliği taşıyan Şehitler ve Gaziler Yaya Üst Geçidi'nin el tutma bandından kayan, butonları tekmeleyerek zarar veren kişiler, güvenlik kameraları tarafından anbean görüntülendiği ortaya çıktı.

Ruh hastası! Yaya üst geçidini böyle parçaladı
05 Ocak 2023 - 15:45 - Güncelleme: 05 Ocak 2023 - 15:47

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mimar Sinan Bulvarı'nda 2018 yılında hizmete kazandırılan Şehitler ve Gaziler Yaya Üst Geçidi, asansörlü ve yürüyen merdivenli olma özelliğiyle hasta, yaşlı, çocuklu, engelli vatandaşlar başta olmak üzere, bölgedeki vatandaşların kullanımı için önemli bir yere sahip oldu.
Üst geçidin yapılmasının ardından bakım, onarım ve temizliği noktasında da çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, üst geçide zarar veren art niyetli kişileri ve yanlış kullanımdan kaynaklı bozulmaları da kamuoyuyla paylaşarak, bu tür olayların önüne geçilmesini hedefledi.
Şehitler ve Gaziler Yaya Üst Geçidi güvenlik kameralarına yaklaşık 2 hafta önce kaydedilen bir görüntü, geçide verilen zararı gözler önüne serdi. Güvenlik kameralarının anbean kaydettiği art niyetli kişiler, el tutma bandından kaydı, üst geçidin tutunma noktaları ile butonlarını tekmeledi. Bunlar yaşanırken bir sokak köpeğinin yaşadığı korku da dikkati çekti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, acil durum butonlarının gereksiz kullanılması, merdivenlerden motosiklet taşınması ve bu tür art niyetli şahısların verdiği hasarların yürüyen merdivenlerdeki bozulmaların en büyük sebebidir. Verilen hasarla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı belirtiyor, hemşehrilerimizden üst geçidi daha dikkatli ve titiz kullanmaya önem göstermelerini önemle rica ediyoruz" dedi.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum