Pençe Kilit Operasyonu'nda 1 askerimiz daha şehit

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında meydana gelen EYP'nin patlaması sonucu ağır yaralanan İs.Uzm.Onb. Mustafa Demir (24), tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Pençe Kilit Operasyonu'nda 1 askerimiz daha şehit
10 Ağustos 2022 - 01:13

Yurt genelinde terörle mücadele kapsamında operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Kahraman mehmetçiklerimiz, terör örgütü üyelerine darbe indiriyor. Terörün kökünü kazımak için amansız bir şekilde mücadele verilirken Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden üzücü bir haber geldi.
Milli Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre; operasyon bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayacının (EYP) patlaması sonucu İs.Uzm.Onb. Mustafa Demir (24) şehit düştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 06 Ağustos 2022 tarihinde arama tarama faaliyeti sırasında meydana gelen EYP patlaması sonucu yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden kahraman silah arkadaşımız İs.Uzm.Onb. Mustafa Demir, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 09 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur."

Osman ve Meliha Demir çiftinin 5 çocuğundan biri olan şehit İs.Uzm.Onb Mustafa Demir’in Dörtyol Köyündeki baba ocağına ve mahallesine Türk Bayrakları asıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum