Reklam

Özgür'ün katili 408 gündür yakalanamadı! 

Urla’da Türk Bayrağı ve Atatürk sevdalısı engelli Özgür Bağuş, geçtiğimiz yıl 29 Nisan'da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 60 bıçak darbesiyle öldürüldü. Olay hala çözülemedi.

Özgür'ün katili 408 gündür yakalanamadı! 
10 Haziran 2021 - 11:09 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 11:19
Bahri KARATAŞ (KHA) 

İzmir'in Urla ilçesinde Türk Bayrağı ve Atatürk sevdalısı Özgür Bağuş, evinde kafatasında çatlak, boğazı kesilmiş ve vücudunda 60 bıçak darbesiyle, 408 gün önce vahşice öldürülmüş halde yaşadığı evde cansız bedeni bulunmuştu.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ve İlçe dedektifleri Özgür' ü öldüren kişi veya kişileri yakalamak için özel ekip kurdu.

İlçede bisikletiyle gezip,kamu kurumları önünde direklerde asılı duran Türk Bayrakları önünde saygı nöbeti tutan zihinsel engelli Özgür Bağuş (41), geçtiğimiz yıl Nisan ayında  üç gün ortada görünmedi.

Bunun üzerine yakınları ve mahalle sakinleri pencereyi taşla kırdı.İçeriden kötü kokular gelmesi üzerine durumu polis ve itfaiye ye bildirdi. AKS 110 ekipleri,kapıyı kırıp içeri girdi. 

İçeri giren ekipler, Özgür Bağuş'u hareketsiz yatarken buldu. Yapılan kontrolde öldüğü tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri, koronavirüs nedeniyle evde ne kadar delil varsa, halı ve kapı tokmağını bile incelemek için delil torbalarına koyup,emniyete götürdü. Otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürülen Özgür Bağuş' un vahşice öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Özgür'le aynı memleketten ve mahalle komşusu olan bir vatandaş, aşağıda olayı şu şekilde anlattı:

"Bir kaç gündür rahmetli Özgür'le ilgili haberleri takip ediyorum. Kim veya kimler böyle bir canilik yaptı bilmiyorum. Ama normal kişi veya kişiler bunu yapmaz. Özgürler bizim memleketlimiz. Ailesini ve kendisini oradan tanırım. Yaklaşık 17 -18 yıl önce Urla'ya taşındılar. İki üç yıl kaldılar. Urla'da yapamayınca tekrar Batman'a geri döndüler. Çok gariban insanlardı, kendi hallerinde kimseye zararları yoktu. 3'ü kız beş kardeşler. Annesi ve bir ablası da biraz rahatsız. Babaları köy koruyucusuymus. Yıllar önce Özgür'ler çok küçükken gece evlerine giderken evlerinin yakınında vurulmuş ve kimin yaptığı ortaya çıkmamış. Rahmetli babam teröristlerin yapmış olabileceğini söylerdi. Tabi bu bir ihtimal. Size bunları yazmamdaki amac gerçekten çok üzüldüm. Olayın kan davasına bağlanıp üstünün örtülmesinin veya başka yerlere çekilmesini dikkat çekmek  istedim. Kan davası olsa diğer aile fertleri tekrar memlekete dönmezlerdi. Kimseye zararı olmayan biriydi. Aldığımız bilgiye göre kafa tası çatlamış, boğazı kesilip, vücudunda 60'a yakın bıçak darbesi varmış. Bunu normal bir insan yapamaz. Umarım unutulmasına ve konunun kapanmasına, Urla halkı olarak izin vermezsiniz" dedi. 

Özgür Bağuş, otopsinin tamamlanmasının ardından, cansız bedeni yakınlarına teslim edildi. Bağuş, memleketi Batman Kozluk'ta gözyaşları içinde toprağa verilmişti. Özgür'ün hunharca öldürüldüğü evde, daha öncede birlikte kaldığı arkadaşı Sergin Coşkun'un ispirto içmek suretiyle öldüğü ortaya çıkmıştı.

Özgür Bağuş'un vahşice öldürülmesinin ardından 408 gün geçti. Olay bugüne kadar bir türlü çözülemedi. Bağuş'un yakınları, cinayetin biran önce çözülmesini, katilinin bulunmamasının ve elini kolunu sallayarak dolaşmasının, Özgür'ün mezarda kemilerini sızlattığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum