Özgür Özel'den İzmir aday listesi açıklaması

  CHP Genel Başkanı, İzmir listesi üzerine tepkilere yönelik açıklamalarda bulunurken, “İzmir’in hak ettiği bir listemiz var. Herhalde İzmir listesi tarihimizin en az olumsuz tepki alan ve en fazla olumlu tepki alan listesi” dedi. CHP Genel Başkanı gençleşme ve kadın aday vurgusu yaparken, Bornova Belediye Başkanı İduğ’a da attığı mesaj nedeniyle teşekkür etti.

  Özgür Özel'den İzmir aday listesi açıklaması
  01 Şubat 2024 - 09:28

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart yerel seçimleri için İzmir adaylarını belirledi. 

  CHP Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterirken, ilçe adayları noktasında da büyük bir değişime gitti. 

  CHP’nin İzmir özelindeki aday belirleme süreci büyük tartışmalara yol açarken, Genel Başkan Özgür Özel’den konu hakkında yeni mesajlar geldi.
   

  “İZMİR ADAYLARI AÇIKLANDIĞI NOKTADA HERHALDE TARİHİMİZİN EN AZ OLUMSUZ TEPKİ ALAN VE EN OLUMLU TEPKİ ALAN LİSTESİ”

  Özel, CHP’nin İzmir adaylarına dair sorulan soruya şu yanıtı verdi:

  “Her aday ilan ettiğinizde ilan edilmeyen adaylar, yakınları bir rahatsızlık duyabilirler, tepki olabilir. Bugünlerde hele hele İzmir adayları açıklandığı noktada herhalde tarihimizin en az olumsuz tepki alan ve en olumlu tepki alan listesi. Cumhuriyet tarihinde altı kadın belediye başkanının görev yaptığı yere ve son durumda üç kadın belediye başkanımızın olduğu yere dokuz kadın belediye başkanı görevlendirdik. Öyle kıyıdaki, köşedeki 20 bin nüfuslu üç ilçeye değil, CHP olarak 600-700 bin nüfuslu CHP’nin kalelerine Karşıyaka’ya, Konak’a, Karabağlar’a toplam dokuz ilçeye kadın adaylar koyduk. Biz sözde değil özde kadınları siyasete katacağımızı söylüyorduk.”

  “9 KADIN ADAY KOYDUK”
  Özel şunları kaydetti: Cumhuriyet tarihinde 6 kadın belediye başkanının görev yaptığı yere ve son durumda 3 kadın belediye başkanı olan yere 9 kadın belediye başkanı adayı görevlendirdik. Öyle kıyıdaki köşedeki ilçelere değil 600-700 bin nüfuslu CHP’nin kalelerine, Karşıyaka’ya, Konak, Karabağlar’a ve İzmir’in ilçelerine 9 tane kadın aday koyduk. Biz sözde değil özde olarak kadınları siyasete katacağımızı söylüyorduk. Önümüzdeki dönemde de bu arkadaşlarımızın kent suçlarına karşı mücadelesini ve İzmir’i güzelleştirmek, İzmirlinin beklediği hizmetleri sağlamak için çalışmalarını ve bu konulardaki memnuniyeti herkes görecek.   
   
  GENÇLEŞME VURGUSU 
  Biz bir de gençleşme vaat ettik. 30 aday gösterdik, 9’u kadın, 14 tanesi 40 yaş altı. Eğitimleri iyi, en az 1-2 yabancı dil bilen, üniversite eğitimleri üstüne yüksek lisans yapmış, belediyecilik eğitimi almış pırıl pırıl arkadaşlarımız. İzmir’in hak ettiği bir listemiz var. 

  İDUĞ’A TEŞEKKÜR 
  Görevi bırakan arkadaşlara da hiçbir sözümüz yok. Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ kötü bir belediye başkanı değildi, görevlendirilmedi, paylaştığı mesaj ‘Partime katkı olabilecek her yerde çalışmak istiyorum’… Ben kendisine telefonla teşekkür ettim, bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum. İzmir’de şimdiye kadar en az tepki alan listedir. Bir kişi seçiyorsunuz, birden fazla kişi kendine hak görüyordur ama verilen karar bir kişi adaylaştırmak. Diğer adayların elbette ki bir hayal kırıklığı olabilir ama bu çok hızlı atlatılabilir. Önemli olan önce partinin ve daha da önemlisi İzmir’in ve kamunun menfaatleridir. 


  YORUMLAR

  • 0 Yorum