• Reklam

Otelcilerden depremzedeler için 50 bin yatak

İki ayrı depremle yüzyılın en büyük felaketi yaşanırken, yardımlaşma kampanyalarına Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) depremzedelere ilk etapta 50 bin yatak tahsis ederek katıldı.

Otelcilerden depremzedeler için 50 bin yatak
07 Şubat 2023 - 16:14
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Türkiye’nin hemen her bölgesinde otellerin depremzedelerin mağduriyetini gidermek üzere hazır olduğunu ve gelen ilk depremzedelerin konuk edilmeye başlandığını açıkladı. İşler; hedeflerinin, bunu 100 bin yatağa çıkarmak olduğuna vurgu yaptı.
Her zor koşulda, devlet ve milletimizin, bir ve beraber olmasının genlerimizden gelen bir özellik olduğuna dikkat çeken Mehmet İşler tahsisler için kriz masaları, AFAD, valilikler ve mülki amirlerle koordineli olarak çalıştıklarını söyledi. 

17 BÖLGEDE 50 BİN YATAK
Mehmet İşler; “Vatandaşlarımızın mağduriyetini bir parçada olsa gidermek ve bu felaketin acısını, sızısını bir nebze de olsa azaltmak adına TÜROFED olarak bir çalışma başlattık. Takribi olarak 17 bölgemizde 50 bin yatağa yakın bir yatak kapasitesiyle depremzedelerimize yardım kampanyası başlattık. Onlara tesislerimizin kapılarını açarak bir yuva hissinde ağırlamayı ve onları bu felaketin izlerini silmelerine yardımcı olmak istiyoruz.  Kampanyamızı özellikle illerimizin mülki amirleri ve yerel yönetimlerimizin başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, AFAD  Merkezi ile ve kriz masasıyla senkronize olarak yapmaktayız. Bu yatak kapasitelerini bir liste halinde bu kurumlara iletmekteyiz. O kurumlar oradaki mağduriyete göre ve bulunduğu illere göre, yakınlığına uzaklığına göre gerekli bir taşımacılığı ve iletişim de sağlayarak, bizlere isim listesi vererek, o isim listesiyle kabuller gerçekleşmeye başlamıştır. İlk kafile de dün akşam itibariyle bir Diyarbakırlı işadamının nezdinde Bodrum ilçemize inmiştir. Bu konuda Antalya takribi 20 bin, Alanya takribi 10 bin, İzmir 3 bine yakın  yatak kapasitesi ve diğer tüm bölgelerimiz, Denizli, Kapadokya, Kayseri, Ankara, Samsun, Bolu, Çanakkale, İzmir, Foça, Çeşme, Seferihisar, Bursa, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Didim, Uşak, Afyon bölgelerimiz olmak üzere tüm Türkiye’de ciddi bir örgütleşmeyle ve aynı zamanda Türkiye’nin konaklama sektörünün tek örgütü olan TÜROFED bu noktada elini taşın altına koyarak, vatandaşlarımızın bir nebze de olsa bu mağduriyetini gidermek adına devletle elele vermiştir. Sektör devlet işbirliği ile elele vererek onlara evlerindeki yuvalarındaki sıcaklığı hissettirecek şekilde hem barınma hem beslenme konusunda her türlü desteği vermiştir. 

ÖNCELİĞİMİZ İNSANIMIZIN MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİ
“Takribi olarak bu sürenin ne kadar olacağını bilmiyoruz. Birinci önceliğimiz bu insanların mağduriyetini n giderilmesidir. Bizim için bu bir tercih değildir. Bir zorunluluktur. Görevdir. Çünkü günümüz yardımlaşma günüdür. Kurtuluş Savaşı’ndan beri bu ülke ve bu topraklarda yaşayan insanlar kötü günlerde birlikte olmayı, birlikte her türlü zorluğa göğüs germe becerisini göstermiştir. Gün o günlerden bir tanesidir. Gün birlik olma, beraber olma, hep birlikte olma zamanıdır. Sektör olarak da bu birlik beraberlik zamanında önceliğimiz insanlarımızın sığınması, barınması ve yaşamlarını sürdürebilmesidir. Bir nebzede olsa devletimize, vatandaşlarımıza sektör olarak destek verebilirsek, bu ülkenin bize verdikleri, bağışladıkları konusunda görevimizi bir nebze yapabiliyorsak, huzur içinde olacağımızı dile getirebilirim.”

BU ÜLKEYİ BİRLİKTE İNŞA ETTİK ZORLUKLARI BİRLİKTE YENECEĞİZ 
“TÜROFED olarak devlet sektör her zaman eleleyiz. Ülkemizin vatandaşlarımızın yanındayız. Biz bu ülkeyi hep birlikte inşa ettik. Hep birlikte, elele, Allah ömür verdikçe bunu başaracağız. Bizden sonraki nesillere vereceğiz. Buda büyük bir örnektir. Ülkemizin böylesi bir durumunda  ele ele ve birlikte olmak en büyük güvencedir. En büyük başarıdır. TÜROFED olarak ta biz burada, bu çorbada bir nebze tuzumuz olursa bundan da büyük bir onur duyacağımızı belirtmek isterim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum