• Reklam

On binde bir görülen hastalık İzmir Şehir Hastanesinde tedavi edildi

Yemek yedikten sonra karın ağrısı, bulantı, kusma ve hazımsızlık şikâyetiyle İzmir Şehir Hastanesine başvuran 26 yaşındaki kadının on binde bir görülen Superior Mezenter Arter (SMA) sendromu tanısı konulan hastalığı tedavi edildi ve genç kadın sağlığına kavuştu.

On binde bir görülen hastalık İzmir Şehir Hastanesinde tedavi edildi
14 Mart 2024 - 11:49
Yemek yedikten sonra karın ağrısı, bulantı, kusma ve hazımsızlık şikâyetiyle İzmir Şehir Hastanesi Cerrahi Polikliniğine başvuran 26 yaşındaki kadına on binde bir görülen Superior Mezenter Arter (SMA) sendromu tanısı konuldu. Wilkie Sendromu olarak da bilinen SMA sendromu, duodenum denilen ince bağırsağın aorta ve Superior Mezenter Arter arasında sıkışması sonucu oluşmaktadır. Bu nedenle ameliyata alınan hastaya, Prof. Dr. Kemal Erdinç Kamer, Op. Dr. Murat Güner ve ekibi tarafından bağırsak ana damarının ince bağırsağa bası yapması nedeniyle bağırsak onarımı (duodenoplasti) ve daralmış olan ince bağırsak bölümünü genişletme (striktüloplasti) işlemi başarı ile uygulandı.

Son teknolojik altyapı ile donatılmış ameliyathaneleri ve deneyimli kadrosu sayesinde yenilikçi işlemleri ve cerrahi girişimleri başarı ile gerçekleştirebilen İzmir Şehir Hastanesi, alanında öncü bir sağlık kurumu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum