• Reklam

Oğan, İçişleri istedi Kılıçdaroğlu Göç Bakanlığı verdi

İkinci tur çalışmalarına başlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçimlerde yüzde 5 oy alarak kilit isim haline gelen Sinan Oğan'a kurulması düşünülen Göç Bakanlığı'nı teklif ettiği öne sürüldü.

Oğan, İçişleri istedi Kılıçdaroğlu Göç Bakanlığı verdi
18 Mayıs 2023 - 10:38 - Güncelleme: 18 Mayıs 2023 - 11:25
28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur için sayılı günler kala adayların çalışmaları başladı. Bu kapsamda Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu, ilk iş olarak seçimin kaderini değiştiren Sinan Oğan'a mülteciler üzerinden mesaj verdi.
Zafer Partisi'nin mülteci politikasını öne çıkararak konuşan Kılıçdaroğlu'nun videoda arkasındaki Atatürk portresi de bir diğer dikkat çeken ayrıntı oldu.
Uzun zamandır paylaşımlarında yer vermediği Atatürk portresini de arkasına alan Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur planı böylelikle netleşmeye başladı.

Kılıçdaroğlu, Oğan'a Göç Bakanlığı teklifini götürdü
Gazete Pencere'nin aktardığına göre Kılıçdaroğlu ve Oğan arasında bir bakanlık pazarlığı sürdüğü bildirildi. Oğan’ın özellikle İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiği, bunun yanı sıra Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda yeni kurulacak Göç Bakanlığı’nın da Oğan’a teklif olarak götürüldüğü öğrenildi.
Bugün ya da Oğan’ın kararı açıklayacağı takvim olarak duyurulan 19 Mayıs Cuma günü iki lider arasında bir görüşme yapılması bekleniyor.

"Kılıçdaroğlu kazanırsa iç savaş çıkar"
Öte yandan Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na bakış açısı Kılıçdaroğlu-Oğan yakınlaşması sonrası ise akıllara ATA İttifakı ve Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'ın sözlerini getirdi.
Kılıçdaroğlu ile ilgili kesin görüşünü daha önce çok net ifade eden Özdağ, Millet İttifakı-HDP ortaklığının nereye gideceğini tane tane anlatmıştı.
#BanaSenLazımsınReis serisinde yeniden gündem olan o görüntülerde; HDP'li isimlerin seçim planları yer alırken, Özdağ'ın "Kılıçdaroğlu kazanırsa iç savaş çıkar." sözleri dikkatleri bir kez daha çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum