• Reklam

Narlıdere'ye kentsel dönüşüm ödülü

İZMİR'in Narlıdere Belediyesi kentsel dönüşüm stratejisi ve projeleri, '7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde 'Kentsel Dönüşüm Teşvik' dalında ödüle layık bulundu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Kentsel dönüşümde stratejimizi belirlerken kimsenin mutsuz ve huzursuz olmasını istemedik. Bu düşüncelerimizin ödüle layık bulunması bizleri mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

Narlıdere'ye kentsel dönüşüm ödülü
30 Mayıs 2022 - 13:46 - Güncelleme: 30 Mayıs 2022 - 13:47

Dönüşüm sürecini vatandaşa ve kamuoyuna anlatmak amacıyla ilki 2013 yılında yapılan ve bu yıl yedincisi düzenlenen 'Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde Narlıdere Belediyesi, ödüle layık bulundu. 'Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler' ana temasıyla yapılan kongre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (KENTSEV) iş birliğiyle İstanbul'da gerçekleştirildi. Narlıdere Belediyesi, 2 ay süren  değerlendirme sonucu kentsel dönüşüm projeleri ve stratejileri ile Türkiye'deki tüm büyükşehirler ve ilçe belediyelerinin arasından sıyrılarak 'Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik' ödülünü almaya hak kazandı.

'MUTLU DÖNÜŞÜM'

"Kentsel dönüşümde yüzde yüz uzlaşı ile yola çıktık" diyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Dönüşümde en önemli şey tarafların uzlaşıyı gönülden yapması. Bir kişinin bile bu dönüşüm sürecinde mutsuz olmasını istemiyoruz. Sahaya çıktığımızda en çok buna dikkat ediyoruz. Narlıderemiz'deki çarpık kentleşmenin önüne dönüşüm ile geçmeyi istiyoruz. Herkesin sağlıklı konutlarda, ferah ve her şeyden önemlisi mutlu bir şekilde yaşamasını istiyoruz. Biz kentsel dönüşüm projelerimiz için kollarımızı sıvadığımızda en çok buna dikkat ettik. Bugün aldığımız ödül, doğru yolda olduğumuzu görüyoruz" diye konuştu. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum