• Reklam

Muharrem İnce'nin avukatından flaş açıklama

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin avukatı Fidel Okan, İnce'ye yönelik “seks kaseti kumpası” soruşturmasında, "Ankara Kuşu" paylaşımlarının sahibi Oktay Yaşar hakkında “Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı” çıkarıldığını duyurdu. Okan, ayrıca Cevheri Güven, Ali Yeşildağ ve eski Yarbay Ethem Gürbaş hakkında da aynı kararların çıkarıldığını bildirdi.

Muharrem İnce'nin avukatından flaş açıklama
13 Mayıs 2023 - 22:56 - Güncelleme: 13 Mayıs 2023 - 23:22
Adaylıktan çekilen Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 'ye yönelik gerçekleştirilen kaset şantajı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.
Soruşturma kapsamında aralarında Avrasya Araştırma Şirketi kurucusu Kemal Özkiraz'ın da bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığı bildirilmişti.
Yapılan açıklamada” sosyal medya hesapları üzerinden sahte belge ve fotoğraflar paylaşılarak dezenformasyon faaliyetlerinin yürütüldüğü, bahse konu fotoğrafların ise yurtdışı menşeili farklı sitelerden alınmış görüntüler, belge ve dekontların ise internet üzerinden farklı uygulamalar vasıtasıyla üzerinde oynanmış sahte içerikler olduğunun tespit edildiği” belirtilmişti.

Ayrıca şüphelilerden yurt dışında bulunan 4 şahıs hakkında da yakalama emri talep edildi. Bu kapsamda yurt dışında olan bazı şahısların hesaplarına da erişim engeli getirildi.

Konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yapan Muharram İnce'nin avukatı Fidel Okan, "Diğer FETÖ yöneticileri dışında tarafımızdan şikayet edilen tek kişi olan Ankara Kuşu Twitter kullanıcısı Oktay Yaşar hakkında “Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı” çıkarılmıştır" ifadelerini kullandı.

Okan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Müvekkilim Sn. Muharrem İnce‘ye yönelik iftira, hakaret, tehdit, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme, şantaj, özel evrakta sahtecilik suçları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Başsavcılıkla biraz önce sona eren görüşmem nedeniyle iş bu bilgilendirmeyi yapıyoruz.
Soruşturma sonucunda 17 şüpheli hakkında karar çıkarılmış, bunlardan bir kısmı gözaltına alınmış, bir kısmı yurt dışında, az sayıda bir kısım ise halen aranmaktadır.
Dosyada vekil edenimin Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında iftiraları yayan 3 ana failin 2'si hakkında FETÖ/PYD örgüt yöneticiliği, 2 kişi hakkında örgüt üyeliği soruşturması yürütülmektedir.
Diğer FETÖ yöneticileri dışında tarafımızdan şikayet edilen tek kişi olan Ankara Kuşu Twitter kullanıcısı Oktay Yaşar hakkında “Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı” çıkarılmıştır.
İftiranın yurt dışı ayağındaki FETÖ mensubu 2 ana fail olan Cevheri Güven ve Ali Yeşildağ hakkında da aynı kararlar çıkarılmıştır.
Ethem Gürbaş isimli eski Yarbay ve hakkında 16 ayrı yakalama kararı bulunan şahsın da FETÖ üyesi olduğu ve yurt dışında bulunduğu tespit edilmiştir.
Gözaltına alınan diğer şahısların sorgu ve ifade işlemi devam etmekte olup, müvekkile yönelik eylemler Başsavcılık tarafından kamu görevlisine karşı işlenen suçlar kapsamına alınmıştır.
Gelinen noktada FETÖ unsurlarıyla birlikte hareket ettiği savcılık tarafından soruşturulan diğer kişilerin siyasi tutumları nedeniyle olay tarafımızdan büyük bir ciddiyetle takip edilmektedir.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.
Av.Fidel Okan"

YORUMLAR

  • 0 Yorum