Muğlalı sporcular başarıdan başarıya koşuyor

  MUĞLA Büyükşehir Belediyesi'nin sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Satranç Milli Takımı'nda bulunan Bilgesu Şeker, Avrupa ikincisi olurken, Özge Türkmen de atletizmde Türkiye şampiyonu oldu.

  Muğlalı sporcular başarıdan başarıya koşuyor
  06 Haziran 2022 - 13:11 - Güncelleme: 06 Haziran 2022 - 13:11

  Bünyesinde bulundurduğu 1762 lisanslı sporcu ile amatör sporlara büyük önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi verdiği desteğin meyvelerini genç sporcuların aldığı madalyalarla alıyor. Muğla Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları okçuluktan, satranca, atletizmden masa tenise başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

  Birçok spor branşında ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli başarılar elde eden Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Kayseri'de düzenlenen Küçükler Atletizm Festivali Türkiye Şampiyonası'nda Muğlalı sporcusu Özgü Türkmen şampiyonu oldu. Satranç Milli Takımı'nda bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Bilgesu Şeker, Yunanistan'ın Rodos Adası'nda düzenlenen Avrupa Şampiyonası'na katıldı. 17 yaş kızlar kategorisinde yarışan Şeker, 8 matça 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak Avrupa ikincisi oldu.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum