• Reklam

Muğla ekibi enkazdan 15 kişiyi sağ olarak çıkardı

KAHRAMANMARAŞ'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay'a giden Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yıkılan bir binanın enkazından 3 kişilik Süral Ailesi'yle birlikte 14 kişiyi enkaz altından sağ çıkardı.  

Muğla ekibi enkazdan 15 kişiyi sağ olarak çıkardı
07 Şubat 2023 - 13:00 - Güncelleme: 07 Şubat 2023 - 13:01

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi arama-kurtarma ekipleri Hatay'ın Armutlu mahallesinde çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin müdahalesi ile toplam 8 kişi sağ olarak kurtulurken Süral Ailesi depremden yaklaşık 26 saat sonra enkazların altından çıkarıldı. 3 yaşındaki Alparslan Süral, anne Yaprak Süral ve baba Fırat Süral enkazların altından sağ olarak kurtulurken sağlık durumlarını iyi olduğu öğrenildi.

ANNE VE İKİ KIZINI KURTARDILAR

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca Behiye Semerci ve kızları Hediye Semerci ile Nursel Semerci'yi sağ olarak kurtardı. Enkazların altından son olarak 31 yaşındaki Selen Reyhan'a sağ olarak ulaşıldı. Kurtarılan diğer 7 kişinin ise kimlik bilgileri tespit edilemediği bildirildi.
Muğla Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin daha önce kurtarılan Hatice Şeren'le enkaz altında çıkardığı kişi sayısının 15'e ulaştığı bildirildi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum