• Reklam

Muğla'da aşırı yağış mağdurlarının ihtiyaçları karşılanıyor

MUĞLA'nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde aşırı yağışlardan mağdur olan vatandaşların televizyondan buzdolabına, halıdan çocuk beşiğine kadar tüm ihtiyaçları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Muğla'da aşırı yağış mağdurlarının ihtiyaçları karşılanıyor
17 Ocak 2022 - 15:49 - Güncelleme: 17 Ocak 2022 - 15:50
Muğla'nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde geçtiğimiz hafta sağanak yağış ve dolu etkili oldu. 2021 yılında metrekareye 679 kilogram yağış düşen Marmaris'e, 9-13 Ocak tarihleri arasında 626, geçtiğimiz yıl 296 kilogram yağış alan Bodrum'a ise 4 günde 262 kilogram yağış düştü. Dolu ve aşırı yağmur yağışlardan dolayı bazı vatandaşlar mağdur oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi dolu ve yağışlardan etkilenen hanelerin tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Büyükşehir Belediyesi vatandaşların talepleri üzerine televizyondan buzdolabına, halıdan çocuk beşiğine kadar sudan zarar gören tüm malzemeleri yeniledi. Büyükşehir Belediyesi Bodrum ve Marmaris'te toplam 8 çamaşır makinası, 9 buzdolabı, 36 halı, 23 baza, 5 bulaşık makinası, 7 televizyon, 2 fırın, 3 soba, 20 koltuk, 12 yatak, 2 masa, 2 elektrik süpürgesi, 2 derin dondurucu, 2 ocak, 4 battaniye, 2 elbise dolabı, 2 yorgan, 1 cep telefonu, 1 klima, 1 ısıtıcı, 1 komindin, 1 çekyat ve 1 adet beşik dağıtımını gerçekleştirdi. Vatandaşlar, belediyeye destekleri için teşekkür etti. Yağışlar nedeniyle su baskınlarından zarar gören vatandaşlardan Mümtaz Gün "140 evi su basmış. Hepsi de bizim gibi mağdur. Belediye herkese yardım elini uzattı" dedi.

'VATANDAŞLARIMIZIN HER KOŞULDA YANINDAYIZ'

Muğla olarak felaketleri birlik ve beraberlik içinde atlatarak, vatandaşlarla omuz omuza yürüdüklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, her türlü zorluğu aşarken Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların yanında olduklarını vurguladı. Gürün, su baskınlarından zarar gören vatandaşların eksiklerini gidermek için ilk günden itibaren çalıştıklarını belirtirken, "Muğla olarak ilk önce orman yangınlarını yaşadık. Şimdi de dolu ve aşırı yağmur yağışlarına maruz kaldık. Orman yangınları sonrasında mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşıladığımız gibi yağışlardan mağdur olan vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ilk günden bu yanan çalışıyoruz. Bizler bu şehri birlikte paylaştığımız vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mutlu günlerde nasıl birlikteysek başımıza gelen olumsuzluklarda da birbirimize daha sıkı sarılıp daha büyük bir birliktelik örneği göstermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum