• Reklam

Muğla'da 100. Yıl Okuma Seferberliği ödül töreni

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisi aşılamak için başlatılan 100. Yıl Okuma Seferberliği projesi ödül töreni Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Muğla'da 100. Yıl Okuma Seferberliği ödül töreni
30 Ekim 2023 - 18:05 - Güncelleme: 30 Ekim 2023 - 18:37

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılını farklı etkinliklerle kutlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda başlattığı 100. Yıl Okuma Seferberliği projesinin ödül törenini Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirdi. Ödül törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ev sahipliğinde yazarlar Özge Lokmanhekim, Füsun Çetinel, kitap okuma seferberliğine katılan çocuklar ve aileleri katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için düzenlenen 100.Yıl Okuma Seferberliği 0-8 Yaş çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, 9-18 yaş gençler için de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda başladı. 240 çocuk ve gencin katıldığı okuma seferberliğinde 100 kitap okuyanlara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlenen ödül töreni ile çeşitli hediyeler verildi.

'ESERİN DÜŞÜNCE YAPIMIZA ÇOK ÖNEMLİ KATKISI VAR'

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında okuma seferberliği projesiyle çocuklarımızın, gençlerimizin kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunmak istedik. Çünkü kitap bir derya, her düşünce sahibinin farklı düşünceye sahip olsa da tez antitezlerin sunulduğu, eleştiriler yaparak kendi doğrularımızı o bilgilerle donattığımız en yakın arkadaşımız kitap. Roman, hikaye, biyografi türü ne olursa olsun her okunan eserin düşünce yapımıza çok önemli katkısı var. Okuyan, bilgili, vicdanı, irfanı, fikri hür nesillerle cumhuriyetimiz ikinci yüzyılında yine Atatürk'ün izinden gidecek. Mutlu bir gelecek, huzurlu bir ülke, cumhuriyetin demokrasi ile taçlandığı bir ülke istiyorsak birlikte olmalı, birbirimizi sevmeli, farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görmeliyiz ve Ata'mızın izinden hiçbir zaman ayrılmamalıyız" dedi.
Ödül töreninde konuşan Çocuk kitapları yazarı Özge A.Lokmanhekim 100'üncü yılda okuma seferberliği projesinde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve Büyükşehir Belediyesi'nin Muğla'ya kazandırdığı kütüphanelerin bilgi kaynağı olduğunu belirtti.

100.Yıl Okuma Seferberliği'ne katılan yazar Füsun Çetinel ise kitap okumanın doğruyla yanlışı ayırt etmede, vicdanlı olmakla birebir etkili olduğunu söyledi ve 100'üncü yılda düzenlenen okuma seferberliğinin cumhuriyetin 100'üncü yılı için çok önemli olduğunu belirtti.
Muğla Büyükşehir Belediyesi 100.Yıl Okuma Seferberliği projesinde 100 kitap okuyan çocuklara ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından verildi ve Gürün okuma seferberliğe katılan ailelere teşekkür etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum