• Reklam

MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! Buldu, etkisiz hale getirdi

MİT'in saha ajanları, PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu Karkek Andok kod adlı Mutlu Kacar'ı düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! Buldu, etkisiz hale getirdi
27 Kasım 2023 - 11:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Tek bir terörist kalmayıncaya dek.." anlayışıyla süren operasyonlardan güzel haberler geliyor.

Yurt içi ve sınır ötesinde yapılan operasyonlarla örgüt mensupları tek tek etkisiz hale getiriliyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) da sözde örgüt sorumlularını hedef alıyor.
Son olarak MİT'in saha ajanları Suriye'de harekete geçti. Hedefte, Karkek Andok kod adlı Mutlu Kacar yer aldı. Terörist Kacar, Tel Rıfat’ta faaliyet yürütürken Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi’nde görev yapan güvenlik güçlerimize ait konvoya yönelik eylemin talimatını veren teröristti.

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Bu eylem sonucunda Astsubay Çavuş Fatih Güney ve onbaşı Emrah Arslan şehit düştü. MİT, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı ve terörist Kacar’ı listeye ekledi. Bu süreçte MİT’in operasyonlarından kaçmak isteyen Mutlu Kacar, eylemden sonra Tel Rıfat’tan Suriye/Derik’e geçti. Bir süre burada faaliyet yürütürken MİT korkusuyla yeniden yer değiştirdi.

Nokta operasyonla öldürüldü

Son olarak sözde Aynularab’da sorumlu konumuna geldi. MİT, uzun süren takip sonrası, sınır ötesinde Mutlu Kacar’ın adresini belirledi ve saha ajanlarının yaptığı operasyonla en doğru anda etkisiz hale getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum