Mezunlardan 'Ufuk' temalı sergi ve defile

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi son sınıf öğrencileri, eğitim yolculuklarını horizon (ufuk) temalı 'Mezuniyet Sergisi ve Defilesi' ile tamamladı. 4 bölümden bu yıl mezun olan öğrencilere ait projelerin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü'nü bitiren 6 öğrencinin hazırladığı 40 eserden oluşan özel koleksiyon da defile izleyicilerinden tam not aldı.

  Mezunlardan 'Ufuk' temalı sergi ve defile
  05 Temmuz 2022 - 12:56 - Güncelleme: 05 Temmuz 2022 - 12:57

  İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin 2003 yılından bu yana aralıksız düzenlediği ve büyük heyecana sahne olan 'Mezuniyet Sergisi ve Defilesi', kampüs içinde gerçekleştirildi. Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, Görsel İletişim Tasarımı, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden mezun olan öğrencilerin ortaklaşa hazırladığı yaratıcı projeler, sergilendi.

  DİJİTAL KATALOG HAZIRLANDI

  Gençlerin tasarım ve teknolojiyi bir araya getirerek hayata geçirdiği projeler, dijital bir katalog haline de getirildi. Katalogda, projelerin iki ve üç boyutlu görsellerine, videolarına da yer verildi. Yoğun katılımın olduğu gecede, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunlarının hazırladığı birbirinden özel eserlerin yer aldığı defileyle coşku tavan yaptı. Bir ajansın mankenlerinin taşıdığı çevreci, modern ve sürdürülebilir tasarımlar, katılımcıların beğenisini kazandı. Defilede, daha önce Kültürpark'taki lunaparkta çekilen ve gençlerin hazırladığı eserlerin sergilendiği videolar da konuklara izletildi. Program, üniversitenin Youtube hesabından canlı yayınlandı.

  HER BİRİYLE GURUR DUYUYORUZ

  İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, pandemi döneminde çevrim içi yapılmak zorunda kalan 'Mezuniyet Sergisi ve Defilesi' programını, yeniden yüz yüze gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Fakülteden bu yıl 200 gencin mezun olduğunu dile getiren Prof. Dr. Bulgun, "Mezuniyet projelerinin tamamı, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin dört yıllık emeklerinin ürünü. Öğrencilerimizle birlikte çalışıyoruz, hepsini çok iyi yetiştirdiğimize inanıyoruz. Bu yıl sergi ve defilemizin konsepti 'horizon' oldu, ortaya çok güzel çalışmalar çıktı. Öğretim görevlimiz Selin Gülden'in liderliğinde yaratıcı bir ekip oluşturduk. Ekibimiz, organizasyonun yürütülmesine büyük katkı sağladı. Her biriyle gurur duyduğumuz öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz" dedi. (DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum