Menemen'de ünlü şef 100. yıl onuruna yemek dağıttı

İzmir'in Menemen Belediyesi, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. İlçenin birçok noktasında tiyatro, çocuk atölyeleri ve turnuva düzenlenirken, Kolpa ve Kibariye sahne aldı. Ayrıca 'CZN Burak' adıyla bilinen şef Burak Özdemir, Başkan Vekili Aydın Pehlivan'ı ziyaret etti. Tarihi Taşhan'da yemek yapan CZN Burak, ziyaret ettiği Belediye Aşevi'nde Pehlivan ile yemek dağıttı.

Menemen'de ünlü şef 100. yıl onuruna yemek dağıttı
08 Eylül 2023 - 13:46 - Güncelleme: 08 Eylül 2023 - 13:49

Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kuruluş programları, ilçenin farklı tesislerinde gün boyu düzenlenen etkinliklerle devam etti.  Programlar sabah Menemen Belediyesi'nin Emiralem'e kazandırdığı 'Gençlik Merkezi'nde düzenlenen playstation turnuvası ile başladı. Menemen Bowling Cafe'de düzenlenen bilardo turnuvası rekabete sahne oldu. Üretici pazarı satış stantları kurulan Menemen Şehir Parkı'nda İstanbul Çocuk Tiyatroları'nın 'Zaman Makinesi Alexander Graham' oyunu gerçekleştirildi. Şehir Parkı'nda ayrıca yine çocuklara yönelik animasyon gösterileri ve çocuk atölyeleri düzenlendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler, renkli görüntülere sahne oldu. Kent 2 Ahmet Piriştina Parkı'nda ise kadın basketbol turnuvası düzenlendi. Büyük rekabetin olduğu turnuvaya kadınlar büyük ilgi gösterdi.

'CZN BURAK' İLE PEHLİVAN YEMEK DAĞITTI

'CZN Burak' adıyla bilinen şef Burak Özdemir, Menemen Belediyesi'ni ziyaret etti. CZN Burak ve ekibini makamında ağırlayan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Siz ve ekibinizi Menemenimizde görmek büyük mutluluk. Gerçekten sıcak ilişkilerinizle hak ettiğiniz yerde olduğunuza inanarak sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum" dedi. CZN Burak ise "Menemen'in 101'inci kurtuluş yıl dönümünde sizlerle birlikte olmak istedim. İyi ki de gelmişim. Menemen insanının sıcaklığını, misafirperverliğini hiç unutmayacağım" dedi. Tarihi Taşhan'da yemek yapan CZN Burak, daha sonra  Pehlivan ile günde 10 bin kişiye sıcak yemek çıkan Menemen Belediyesi Aşevi'ni ziyaret etti. Ardından da yaptığı yemekleri Pehlivan ile birlikte yemek dağıttı.

ÖNCE KOLPA SONRA KİBARİYE

Cumhuriyet Meydanı'nda ise Kolpa Grubu ve Kibariye konseri düzenlendi. Gecede ilk olarak sahneye çıkan Kolpa Grubu, şarkılarını alanı dolduran vatandaşlarla birlikte söyledi. Kolpa'yı dinlemeye gelen gençler, sevilen gruba oluşturdukları dövizlerle ve şarkılara eşlik ederek destek verdi. Günün finalinde sahne alan Kibariye, vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Gecenin sonunda Roman havası parçaları söyleyen Kibariye büyük alkış aldı. İzmir'in kendisi için çok özel bir yeri olduğunu belirten Kibariye, kendisini sevenleriyle buluşturduğu için Pehlivan'a teşekkür etti.
Konserin sonunda eşi Filiz Pehlivan ile birlikte sahneye çıkan Pehlivan, bütün sanatçılara günün anısına hediye takdim etti. Menemen Genç Romanlar Derneği Başkanı Sonat Çoku da Menemen'deki tüm Romanlar adına Kibariye'ye çiçek hediye etti.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum