• Reklam

Menemen'de öğrencilere 'Dijital Eğitim Platformu' desteği

İzmir'in Menemen ilçesinde, lise ve üniversite sınavına girecek 6 bini aşkın öğrenciye belediye tarafından içinde canlı dershane ve soru bankaları bulunan 'Dijital Eğitim Platformu' dağıtılmaya başlandığı bildirildi. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Menemenli evlatlarımızın eğitimine yatırım yapmayı sürdüreceğiz." dedi.

Menemen'de öğrencilere 'Dijital Eğitim Platformu' desteği
14 Eylül 2023 - 13:28 - Güncelleme: 14 Eylül 2023 - 13:29

Menemen Belediyesi, öğrenci dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bu yıl Menemen'de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine ve Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) hazırlanan öğrencilere kaynak sağlamak amacıyla 'Dijital Eğitim Platformu' desteğinde bulunmaya başladıklarını söyledi.

Menemen Belediyesi olarak öğrencilerin daha güçlü yarınlara hazırlanması için gayretle çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Pehlivan, "Ücretsiz eğitimler verdiğimiz Menemen belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MEBGEM) şubelerimiz ve sağladığımız nakdi desteklerin ardından şimdi de öğrencilerimizin sınavlara hazırlık konusunda katkı sağlayacak önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. 8 ve 12. sınıflarda öğrenim gören 6 bini aşkın öğrencimize, içinde yüzlerce kitabın ve canlı dershanenin bulunduğu 'Dijital Eğitim Platformu' öğrenim gördükleri okullarında dağıtılmaya başladı. İnanıyorum ki yapacakları çalışmalarla hayalini kurdukları başarıya ulaşacaklar. Hem istedikleri okullara girecek hem de ülkemize, milletimize faydalı birer birey olarak yetişecekler. Bu sistem sayesinde her öğrenci kendi seviyesine uygun zorlukta soruları çözme imkanına ulaşabilecek. Kısacası dershaneleri öğrencilerimizin evlerine getiriyoruz. Ayrıca platformda çok soru çözen ve sistemi sürekli takip eden evlatlarımıza da aylık sürprizlerimiz olacak" dedi.

'EĞİTİME DAHA FAZLA YATIRIM YAPMAYA KARARLIYIZ'

Eğitimin toplumun temel yapı taşlarından biri olduğuna dikkat çeken Pehlivan, "Eğitim geleceğimizin şekillenmesinde de kritik bir rol oynamaktadır. Bilgi ve teknoloji çağında, dijital eğitim platformları eğitimde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle son yıllarda yaşadığımız olağanüstü durumlar, dijital eğitimin ne kadar kritik olduğunu bir kez daha gösterdi. Pandemi sırasında, uzaktan eğitim ve dijital öğrenme platformları, eğitim süreçlerini sürdürebilmemiz için vazgeçilmez bir araç haline geldi. Bu nedenle, belediyemiz olarak, eğitim alanında daha fazla destek sağlamaya ve dijital eğitim platformlarına yatırım yapmaya karar verdik. Bu destekle, Menemenli evlatlarımızın eğitimine katkıda bulunmayı, öğrencilerimizin ve yetişkinlerin öğrenme fırsatlarına erişimlerini artırmayı hedefliyoruz. Eğitim, toplumumuzun refahı ve ilerlemesi için vazgeçilmez bir unsurdur ve bu konuda daha fazla yatırım yapmaya kararlıyız" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cemile
    8 ay önce
    Gerçekten çok güzel bir uygulama .Okulumuzun müdürü kayıt için şifreleri dağıtmış.Oğlum çok beğendi baya da soru çözdü umarım okul kursuna ek verimli kullanır .İçeriği baya kaliteli.Teşekür ederiz.