• Reklam

Menemen çocuk köyüne binler akın etti

Menemen Belediyesi tarafından görkemli bir törenle açılan ve Türkiye'nin en büyüğü Tematik Çocuk Oyun Köyü, ilk iki haftasında İzmir'in her noktasından aileyi Menemen'de buluşturdu.

Menemen çocuk köyüne binler akın etti
27 Mart 2024 - 10:37
Menemen Belediyesi tarafından görkemli bir törenle açılan ve Türkiye'nin en büyüğü Tematik Çocuk Oyun Köyü, ilk iki haftasında İzmir'in her noktasından aileyi Menemen'de buluşturdu. İlk hafta 100 bine yaklaşan ziyaretçi sayısı, ikinci haftanın sonunda 250 bin kişiye ulaştı. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Çocuklarımızın hem eğlenip hem de birçok şeyi öğrendiği çocuk oyun köyümüz Türkiye’de tek olduğu için çok dikkat çekti. İzmirlileri hatta bölgemizdeki herkesi Menemen'de buluşturmaya devam edeceğiz. Bu bir başlangıç. Çocuk oyun köyümüz, marka kent Menemen için önemli bir adım. İzmir'in her noktasından ve hatta şehir dışından aileler burayı ziyaret ediyor. Hem esnafımız kazanıyor, hem Menemen kazanıyor” dedi. 

Binler akın etti

Menemen Belediyesi'nin Kent-2'de "Rafadan Tayfa"nın katılımıyla açtığı çocuk oyun köyü, kısa sürede İzmirli ailelerin ilgi odağı oldu. 10 bin metrekare alanda kurulu olan ve Türkiye'nin en büyük tematik çocuk oyun köyü olan alan, ilk iki haftada 250 bin ziyaretçiyi Menemen’e getirdi. Tesisten çekilen videolar, milyonlarca kişi tarafından izlenirken, alana çocuklarını getiren aileler de, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'a teşekkür etti. Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Konak, Karabağlar, Bayraklı ve Buca gibi birçok ilçeden gelen vatandaşlar, çocuklarıyla keyifli vakit geçirirken, miniklerin neşeleriyse gülümsemeleri ve şen kahkahalarından okundu. Pazartesi günleri rutin bakım sebebiyle kapalı olan Menemen Belediyesi Çocuk Oyun Köyü, haftanın diğer günleri 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Çocuk oyun köyünde yok yok

İçinde aşçılık, pastacılık, bilim, matematik, sıfır atık, moda, enerji evi, müzik, resim, itfaiye, botanik, uçak, kepçe, dev salıncak, trambolin ve akülü araba gibi atölyeler ve aktivitelerin bulunduğu çocuk oyun köyü ailelerden ve çocuklardan tam not aldı. Aşçılık atölyesinde eğitmenler gözetiminde yemek yapan minikler, müzik evindeyse karaoke yapıp dj performansı sergiledi. ‘Eğlendir’ ve ‘öğret’ mottosundaki matematik evinde sayıları ve temel işlemleri öğrenen çocuklar, sıfır atık atölyesinde de doğaya saygılı birer birey olmayı öğreniyor.

“Çocuk köyümüz bir başlangıç”

Çocuk oyun köyüne olan yoğun ilgiyi "Bu sadece bir başlangıç" diyerek değerlendiren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Çocuk oyun köyümüz, marka kent Menemen için önemli bir adım. İzmir'in her noktasından ve hatta şehir dışından aileler burayı ziyaret ediyor. Hem esnafımız kazanıyor, hem Menemen kazanıyor. Önümüzdeki dönemde bölgemizin 110 dönümlük alanıyla en büyük aqua parkı, dünyanın en büyük dönme dolabı, Ege'nin en büyük akvaryum parkı, film platosu, müzelerimiz, doğa evleri, zeybek obası kamp alanı gibi projelerimizi tamamlayıp, Menemen'i 27 kilometrelik sahiliyle buluşturarak vatandaşlarımızı plajımızda, marinamızda ağırlamaya başladığımızda, artık her hafta sonu ayrı bir etkinlik için İzmir'in her bölgesi başta olmak üzere Menemen'e akın akın ziyaretçi gelecek. Menemen 3 yıl içinde İzmir'in, 5 yılın sonunda da Türkiye'nin en görsel, en güzide, en refah seviyesi yüksek, en hayranlıkla bakılan ilçesi olacak" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum