Menemen Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine çorba ikramı
  • Reklam

Menemen Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine çorba ikramı

Menemen’deki dar gelirli vatandaşlara kömür, sıcak yemek ve kıyafet gibi desteklerde bulunan Menemen Belediyesi şimdi de Bakırçay Üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikram etmeye başladı. Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Kış soğuklarını sosyal sorumluluk projelerimizle sıcağa çevirmeye devam ediyoruz” dedi.

Menemen Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine çorba ikramı
29 Aralık 2023 - 12:07
Menemen Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü soğuk kış günlerinde üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Belediye ekipleri, Bakırçay Üniversitesi’nin Seyrek’teki kampüsünde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere sıcak çorba ikram etmeye başladı. ‘ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ’
Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, öğrencilere yönelik yapılan bu projenin, gençlerin soğuk hava koşullarında daha rahat bir şekilde derslerine devam etmelerine destek olmayı amaçladığını belirtti. Başkan Pehlivan,  "Üniversite öğrencileri, kentimizin geleceği için büyük öneme sahip... Onların eğitimlerine destek olmak ve kış aylarında bir nebze olsun sıcaklık katmak amacıyla her yıl sıcak çorba dağıtımı yapıyoruz. Kış soğuklarını gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile sıcağa çevirmeye devam edeceğiz. Birçok güzel projeyle insanımıza dokunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yeni çalışmalarıyla hep karşınızda olacak" dedi.Etkinlikte, belediye ekipleri tarafından hazırlanan sıcak çorba, öğrencilere güler yüzle servis edildi. Öğrenciler, bu sıcak ikramın kendilerini motive ettiğini ve kış aylarında böyle desteklerin kendileri için büyük bir önem taşıdığını ifade etti.Üniversite kampüslerinde gerçekleştirilen çorba ikramı etkinliği, öğrenciler arasında olumlu bir atmosfer oluştururken, belediyenin gençlere yönelik duyarlılığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Belediye, sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla toplumun farklı kesimlerine destek olmaya ve dayanışma kültürünü pekiştirmeye devam edecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum