Menemen Belediyesi'nden Ulukent'e hem hizmet hem konser

İzmir'in Menemen Belediyesi, 'Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Etkinlikleri' kapsamında düzenlediği konserlerine Murat Boz ile devam etti. Kent 2 Stadı'ndaki kalabalığa şarkılarını söyleyen Boz, sahne performansıyla da izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Konser öncesi konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan da Ulukent Mahallesi'nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Menemen Belediyesi'nden Ulukent'e hem hizmet hem konser
03 Eylül 2023 - 18:56 - Güncelleme: 03 Eylül 2023 - 18:58

Menemen Belediyesi tarafından 'Cumhuriyet'in 100'ün Yılı Etkinleri' kapsamında gerçekleştirilen konserler, müzikseverleri sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. Konserlerin dün akşamki konuğu Murat Boz oldu. Kent 2 Stadı'nda konser veren popçu, şarkılarını binlerce hayranıyla birlikte seslendirdi. Boz'un sahneye çıkışı öncesinde gerçekleştirilen havai fişek gösterisi de geceye renk kattı.
Konser öncesinde konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Ulukent'e kazandıracağımız bölgenin en büyük, en donanımlı kütüphanesinin temelini attık ve inşaatına başladık. 8 bin metrekare alanda yükselecek doğa dostu kütüphanemiz; Büyük Türkiye hedefiyle yetişen evlatlarımızın gelişimine ve yetişmesine katkıda bulunabilirse, ne mutlu bizlere. Bir diğer kütüphanemizi de Esatpaşa Mahallemize kazandırıyoruz. Yine ülkemizin en büyük çocuk köyünü Ulukent'imize kazandırıyoruz. İnşaat çalışmalarımız çok şükür başladı. 10 bin metrekare üzerine inşa edilen Çocuk Köyümüz, hem İzmirimize hem Menemenimize çok yakışacak" dedi.

'KONGRE MERKEZİMİZ, İLÇEMİZE BÜYÜK DEĞER KATACAK'

Ulukent'e Gençlik İl Spor Müdürlüğümüz iş birliğiyle içerisinde basketbol sahası bulunan bir Gençlik Merkezi kazandıracaklarını ifade eden Pehlivan, "8. Cadde üzerine bir kongre merkezi inşa ediyoruz. Zorlu PSM'den sonra Türkiye'nin en büyük gösteri ve kültür merkezi olacak. Yanında açık ve kapalı yüzme havuzu, buz paten pisti bulunacak kongre merkezimiz, ilçemize büyük değer katacak. Hemen yanındaki 15 bin metrekare alana da içinde seyir tepesi, engelli parkı, yürüyüş yolları, bisiklet yolları gibi alanları bulunacak bir millet bahçesi kazandıracağız. Projeleri çizilen bu yatırımlarımızı ihale aşamasına taşıyoruz. Cumhuriyet Parkımızın içine yeni kafeterya yapıyoruz. Ulukentimize sağlık alanında da projelerimiz var. Dün görkemli bir törenle Ulukent Aile Sağlığı Merkezimizin temelini attık. Kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

'MENEMEN BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ AÇIYORUZ'

Öğrenci dostu belediye örneği sergilediklerini vurgulayan Pehlivan, "Bunlardan biri olan Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulumuzu, göreve gelir gelmez hizmete açmıştık.  Şimdi de bin metrekare üzerine Menemen'in en büyük 2. anaokulunu yine Ulukentimize kazandırıyoruz. Ücretsiz eğitimin verildiği Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezimizin bir şubesini de yine Ulukentimizde hizmete açıyoruz. Ulukent köy içine yeni düğün salonu ve otopark kazandırıyoruz. Genel hizmetlerimize daha da kolay ve hızlı erişim sağlamanız, sorularınızı ve ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla Ulukentimize Menemen Belediyesi İletişim Merkezi açıyoruz. Ben bu ve bunun gibi birçok hizmetlerimizin Ulukentimize siz kıymetli hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.
Pehlivan yaptığı konuşmada ayrıca Kent 2'nin geçmiş dönemde belediye başkanlığını yapan Feyzullah Ergin'e de teşekkür etti.
Daha sonra sahneye çıkan Murat Boz, şarkılarını 'cumhuriyet' için söyledi. Kendisine gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu ifade eden Boz, "Menemen, bu sahneden kendinizi görmenizi isterdim. Muhteşemsiniz" dedi.
Konserin sonunda Başkan Vekili Aydın Pehlivan ve eşi Filiz Pehlivan, sanatçıya günün anısına hediye takdim etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum