Menemen Belediyesi
  • Reklam

Menemen'de öğretmenlere unutulmaz gece

Menemen Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki öğretmenler için gece düzenledi.

Menemen'de öğretmenlere unutulmaz gece
24 Kasım 2023 - 16:09
Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştirmek üzere, Menemen’imizde ve Türkiye’nin dört bir yanına eğitim meşalesiyle ülkemizi aydınlatan kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum." dedi.24 Kasım Öğretmenler Günü için Menemen'de unutulmaz bir gece yaşandı. Menemen Belediyesi tarafından Tepe Sosyal Tesisleri'nde Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır ve aileleriyle birlikte çok sayıda öğretmen katıldı. Başkan Pehlivan gece boyunca öğretmeni Fatma Yalçın ile birlikte oturarak, vefasını gösterdi.Hakan Doğanay'ın sunumu ve sanatçı Uğur Aslan'ın birbirinden güzel şarkılarıyla renklenen gecede konuşan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Öncelikle Baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugün aramızda olmayan her biri birbirinden değerli öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bize ve ülkemize yaptıkları tüm hizmetler için sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Dile kolay yüz yıllık muhasır medeniyet yolculuğu… Bir asrı geride bırakmak için güçlü bağları olan bir topluma ihtiyacınız var. O bağların en önemlisi de eğitimdir. Güçlendiğinde toplumlumuzun birlik beraberliği güçleniyor. Zayıfladığında da bu birlik, bütünlük bozuluyor. Bugün bölgemiz alev alev yanarken sayenizde ülkemiz çöl ortasında herkesin sığınmak istediği bir cennet parçası gibi görünüyoruz. Sizinkisi 100 yıllık bir bayrak koşusuydu. Baş öğretmenimizden aldığınız meşaleyi kuşaktan kuşağa ulaştırarak bizlerin bugünleri görmemizi, yaşamamızı sağladınız. Allah tüm öğretmenlerimizden razı olsun. İyi ki varsınız." dedi."ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAK İÇİN YORULMADAN ÇALIŞIYORUZ"
Başkan Pehlivan, "Ben bir öğretmen değilim. Ama beni de sizler yetiştirdiniz. Eğitimin ve eğitimcilerimizin hakkını hiçbir şeyle ödeyemeyiz. Belki sadece elimizden geldikçe, imkanlarımız el verdikçe eğitimi desteklemek, sorunlarını gidermek her zaman vefakâr, cefakâr öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan öğrencilerimizin onların fedakar velilerinin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Baş öğretmenimiz, büyük önder, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet olma vasfına kavuşmamıştır.' Dolayısıyla eğitim için ve böylesi kıymetli ve kutsal bir vazifeyi üstlenen öğretmenler için ne söylense azdır. Çünkü hayatta takdire değer ne varsa onların hüneridir. Bilim insanları, sanatçılar, eğitimciler, sağlıkçılar, hukukçular, devlet adamları siz, biz hepimiz öğretmenlerin eseriyiz.  Biz de bu kutsal görevde Menemen Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmak için gece gündüz demeden, yorulmadan çalışıyoruz." ifadelerini kullandı."ÖĞRETMENLER OLARAK KENDİMİZDEN VAZGEÇİYORUZ"
Gecede konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise yaptığı konuşmasında, Başkan Aydın Pehlivan'a teşekkür ederek şunları söyledi: "Bizleri maddi anlamda bir sofranın etrafında toplayan ama manevi anlamda gönül sofrasını açarak, böyle güzel bir akşamda bizi bir araya getiren, birlik dili sağlayan, öğretmene önem ve özen gösteren Belediye Başkanına bir eğitimci olarak yürekten teşekkür ediyorum. Öğretmenler olarak bu ülkenin ne kadar kıymetli olduğunu bilerek, manevi sorumluluğumuzun farkında olarak geleceğin Türkiye’sini kurmak için cumhuriyetin 100. yılında geleceğe taşımak için kendimizden vazgeçiyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin gelişmesinde, dönüşmesinde, liderlerine destek veren, hocalık yapan, katkı sağlayan ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum." dedi.ÖĞRETMENLERE ÇEKİLİŞ SÜRPRİZİ
Konuşmalar ve canlı müziğin ardından etkinliğin en heyecanlı anlarıysa gecenin sonunda yaşandı. Geceye katılan öğretmenlere çekilişle toplam 50 dizüstü bilgisayar hediye edildi. Çekilişi kazanan öğretmenlerin mutlu anları görülmeye değerdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum