• Reklam

Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan'dan Anıtkabir ziyareti

İZMİR'in Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan'dan Anıtkabir ziyareti
10 Kasım 2023 - 14:50 - Güncelleme: 10 Kasım 2023 - 14:52

İZMİR'in Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Anıtkabir'i ziyaret etti. Pehlivan, "Cephelerde ölüme meydan okuyarak başlayan bir millet sevdasını, modern bir Türkiye Cumhuriyeti'nin inşasıyla taçlandırmış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, asla gönlümüzden silinmeyecek bir kutup yıldızıdır. Bugün ziyaret ettiğimiz Anıtkabir, sadece bir anıt mezar değil, aynı zamanda Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Her zaman sevgiyle, saygıyla ve minnetle anmaya devam edeceğiz" dedi.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85'inci yıl dönümünde, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın da katıldığı ziyaret programına, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, MHP Menemen İlçe Başkanı Barbaros Çalışçı, belediye başkan yardımcıları, Menemen Belediyesi Cumhur İttifakı meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyeleri katıldı. Menemen Belediyesi erkânının Aslanlı Yol'da yürüyüşüyle başlayan ziyarette, Pehlivan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Pehlivan duygularını Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdı.

'ANITKABİR SADECE BİR ANIT MEZAR DEĞİLDİR'

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, özlem, minnet ve rahmetle anmak için Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Pehlivan, "Atatürk, Türk milletinin bağımsızlık ve modernleşme mücadelesinin öncüsüdür ve onun büyük liderliği sayesinde ülkemiz bugünkü çağdaş kimliğine kavuşmuştur. Bugün ziyaret ettiğimiz Anıtkabir, sadece bir anıt mezar değil, aynı zamanda Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, milletimizi çağdaş değerlere taşımış ve ona birlik, beraberlik ve ilerleme fırsatı sunmuştur. Bugün, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyor, onun önemli eserlerini ve ilkelerini hatırlıyoruz. Atatürk'ün mirası olan laiklik, demokrasi, eğitim, bilim, kültür ve sanat gibi değerleri koruyarak, ülkemizi daha da ileriye taşımak bizlerin görevidir. Anıtkabir'de Atatürk'ün huzurunda, gösterdiği yolda, birlik ve beraberlik içinde ilerlemek için söz veriyoruz. Ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için çaba sarf edeceğimize olan inancımızı yineliyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum