• Reklam

Marmaris'te parklara bakım

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni parkların yapımının yanı sıra ilçedeki parkları yenilemeye de devam ediyor. Müdürlük ekipleri ilk etapta 20 parkı yenilemek için çalışmalara başladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Marmaris'i yeni parklarla buluşturmanın yanı sıra mevcut parklarımızı da sürekli bakımdan geçiriyoruz" dedi.

Marmaris'te parklara bakım
08 Kasım 2023 - 17:34 - Güncelleme: 08 Kasım 2023 - 17:34

Merkez mahallelerden kırsal mahallelere kadar her noktada çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçedeki parkları yenilemeye başladı. Program dahilinde birçok mahallede aynı anda çalışmalara başlayan ekipler yağmur sezonu öncesi tamamlamak için çalışıyor. Merkez, Armutalan, İçmeler, Hatipirimi, Karacasöğüt, Çetibeli mahallelerinde çalışmalara başlayan ekipler 25 mahallenin tamamında yenileme işini gerçekleştirecek.

GENİŞ KAPSAMLI ÇALIŞMA

İlk etapta 8 parkta başlanan çalışma kapsamında zeminleri sökerek yenileyen ekipler ayrıca oyuncakları, ahşap aksamları ve varsa spor aletlerini de yeniliyor. Ayrıca ağaç budama, çim biçme ve yabani ot temizleme gibi işler de yapılıyor. Çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Marmaris'i yeni parklarla buluşturmanın yanı sıra mevcut parklarımızı da sürekli bakımdan geçiriyoruz. Bu sefer daha geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak tüm parklarımızı baştan aşağı yeniliyoruz. Vatandaşlarımıza daha keyifli vakit geçirebilecekleri parklar sunuyoruz" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum