Manavgat'ta Bergamalı ve Kırkağaçlı itfaiyeciler şehit oldu

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını söndürme çalışmasına katılan 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldı, yaralı 2 işçi tedavi altına alındı. Hayatını kaybeden 2 işçinin birinin İzmir Bergama'dan, diğerinin Manisa Kırkağaç'tan söndürme çalışmalarına katıldığı öğrenildi.

Manavgat'ta Bergamalı ve Kırkağaçlı itfaiyeciler şehit oldu
31 Temmuz 2021 - 15:28 - Güncelleme: 31 Temmuz 2021 - 15:58

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını söndürme çalışmasına katılan 2 işçi şehit oldu.
Şehit olan orman işçilerinden Yaşar Cinbaş'ın Kırkağaç ilçesinde yaşayan ailesine acı haberi, İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse ve Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz verdi. Sosyal medya hesabından acı haberi paylaşan Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, "Manavgat'taki yangına müdahale eden orman işçilerinden 2'sinin şehit olduğunu, şehitlerimizden birinin Kırkağaç Orman İşletme Şefliğinde görevli Yaşar Cinbaş olduğunu derin bir üzüntüyle öğrendim. İşçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bergama Belediyesi de şu paylaşımı yaptı:

Antalya Manavgat'a orman yangınlarına müdahale amaçlı olarak giden Bergama Orman İşletme Müdürlüğü'nde Görevli hemşehrimiz Erdal Tovka'nın şehit düştüğü haberini almanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum