Kula'da 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' uygulaması yapıldı

  MANİSA'nın Kula ilçesinde, Karayolu Trafik Güvenliği Günü' kapsamında emniyet kemeri kullanımı ve yaya geçidi kullanımına yönelik denetimler yapıldı. Denetimlerde, vatandaşlara trafik kurallarıyla ilgili bilgilerin yer aldığı broşürler, kırmızı düdük ve araç kokuları dağıtıldı.

  Kula'da 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' uygulaması yapıldı
  07 Mayıs 2022 - 16:13 - Güncelleme: 07 Mayıs 2022 - 16:14

  İçişleri Bakanlığı tarafından 'Karayolu Trafik Güvenliği Günü' dolayısıyla 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' mottosuyla yayımlanan genelge kapsamında trafik denetimi yapıldı. Denetime Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Kula İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nurettin Yarımçam ve Kula Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Erhan Ünsel ile trafik ekiplerinin katıldığı denetimlerde, araç sürücüleri ve yayalara yaya geçidi ve emniyet kemeri kullanımı ile ilgili bilgiler verildi. Bilgilendirici broşürler, kırmızı düdük ve araç kokularının da dağıtıldığı denetimlerde, ilçe genelindeki kazaları en az seviyeye indirmek amacıyla uyarılar da yapıldı.

  Trafik akışının yoğun olduğu cadde ve sokaklarda denetim yapmanın yanı sıra ilçenin trafiğe kapalı olan noktalarında yapılan uygulamalara da katılan Kaymakam Duru ve beraberindekiler, yayalara da trafikte dikkatli olmaları konusunda uyarı yaptı. Daha sonra ilçedeki kahvehaneleri ziyaret eden Kaymakam Duru, burada da vatandaşlara trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirmede bulundu. (DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum