• Reklam

Kraliçe öldü mü?

Kraliçe Elizabeth'in sağlık sorunları, İngiltere'yi hareketlendirdi. Balmoral'da kalan İngiliz Kraliçe, sağlığı hakkındaki haberlerin ardından, aile üyelerini harekete geçirdi. Prens Charles, annesinin yanına giderken, ülkede dikkat çeken bir hareketlilik yaşanıyor.

Kraliçe öldü mü?
08 Eylül 2022 - 17:50

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth, ağırlaşan sağlık sorunları nedeniyle, son dönemde halktan uzak bir görüntü veriyordu.

Resmi programlara katılışı peş peşe iptal edilen Kraliçe Elizabeth'in aniden değişen durumu, Kraliyet Ailesi'ni alarma geçirdi. Aile üyeleri, Kraliçe'nin yanında olmak için İskoçya'daki Balmoral Kalesi'ne doğru yola çıktı.

İngiliz Kraliçe'den sonra tahta geçecek olan Galler Prensi Charles da Balmoral'da bulunan isimler arasında.

Kraliçe'nin isteği: Charles kral olduğunda, Camilla kraliçe olsun

Geçtiğimiz şubat ayında açıklama yapan monarşinin başındaki isim, Prens Charles'ın kral olması halinde, eşi Camilla'nın da kraliçe olması yönündeki isteğini kamuoyuyla paylaşmıştı.

96 yaşındaki Kraliçe'nin sağlık durumunun ağırlaştığı şeklinde çıkan haberler sonrası İngiltere Başbakanı Liz Truss'tan açıklama geldi.

Başbakan Truss: Haber bekliyoruz

Başbakan Truss, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülke olarak Buckingham Sarayı'ndan gelecek haberleri beklediklerini söylerken, "Düşüncelerim, Majesteleri Kraliçe ve ailesiyle birlikte." dedi.

 

Kraliçe Elizabeth in sağlık sorunları, İngiltere yi hareketlendirdi #1

"Öldü" iddiaları dolaşıma girdi

Bu arada Balmoral'da yaşanan yoğunluk göze çarparken, sosyal medyada ise Kraliçe'nin hayatını kaybettiği yönünde iddialar dikkat çekti. Ancak Buckingham Sarayı, Kraliçe'nin "rahat ve Balmoral'da" olduğuna dair açıklama yaptı.

Balmoral ve Buckingham önünde hareketlilik

Elizabeth'in Balmoral'da doktor gözetiminde olduğunun duyulmasının ardından, çok sayıda gazeteci ve İngiliz vatandaşı, hem Balmoral hem de Buckingham Sarayı önünde toplanmaya başladı.

Yetkililer, yaşanan olağanüstü hareketlilik nedeniyle, Balmoral etrafında bariyerlerle önlem aldı.

Kraliçe Elizabeth in sağlık sorunları, İngiltere yi hareketlendirdi #2

Charles, annesinin yanında kalacak

BBC'nin haberine göre, Kraliçe'nin oğlu Charles, Balmoral'da annesinin yanında kalmaya devam edecek. İngiltere Kraliçesi Elizabeth, son aylarda hareket sorunları yaşıyordu.

Charles'ın üstlendiği role işaret edilen haberde, "İngiliz tarihinin en eski ve en uzun süre görev yapan varisi. Son aylarda onun yerine vekalet ettiğini gördük." denildi.

Kraliçe Elizabeth in sağlık sorunları, İngiltere yi hareketlendirdi #3

Buckingham Sarayı'nın önünde duygusal anlar

Kraliçe Elizabeth'in sağlığı hakkındaki haberleri duyan bazı turistler, Buckingham önünde gözyaşlarına boğuldu.

Londra'yı ziyaret eden Sue ve Andy Alderman, Kraliçe'nin iyi olmadığının haberini aldıktan sonra Buckingham'a gitmeye karar verdi.

Eşi Philip'ten sonra zayıf düştü

Haber karşısında hayrete düştüklerini söyleyen ve iyi haberler almayı bekleyen Sue ve Andy, Edinburgh Dükü Prens Philip'in ölümünden bu yana Kraliçe'nin "zayıf" göründüğünü düşündüklerini söylediler.

Kraliçe Elizabeth in sağlık sorunları, İngiltere yi hareketlendirdi #4

Avustralyalı turistler: O, sahip olduğumuz tek Kraliçe

Avustralya'dan Pam Fleming ve Kim Tierney de haberi duyduklarında saray önüne geldi.

İki turist, "O, sahip olduğumuz tek Kraliçe. Bütün hayatımız. O çok hoş bir bayan. Haber ise çok büyük bir şok." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum