• Reklam

Konak'tan çocuklara diş fırçalamayı sevdiren proje

Konaklı çocuklar Konak Belediyesi, İzmir Diş Hekimleri Odası, İKKB ve Kordon Soroptimist Kulübünün düzenlediği eğlenceli Diş Sağlığı Eğitimiyle diş fırçalamayı öğrendi.

Konak'tan çocuklara diş fırçalamayı sevdiren proje
07 Mayıs 2024 - 09:46

Konak Belediyesi’nin Diş Hekimleri Odası, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) ve Kordon Soroptimist Kulübüyle birlikte hazırladığı proje kapsamında 3-6 yaş grubundaki çocuklara diş sağlığı eğitimi verildi. Beştepeler, Agora ve Toros semt merkezlerinde düzenlenen programa, bu semt merkezlerinde oyun odasına devam eden çocuklar katıldı. Oldukça eğlenceli geçen eğitim kapsamında çocuklar doğru şekilde diş fırçalamayı, günde kaç kez diş fırçalanacağını, diş fırçası ve diş macununu nasıl kullanacaklarını öğrendi.

 

Neşeli eğitim

İzmir Diş Hekimleri Odası Eğitim Komisyonundan Diş Hekimi Filiz Yamaner’in eğlenceli anlatımını ilgiyle dinleyen çocuklar, diş ve çene modeli maketi üzerinde uygulamalı olarak diş fırçalamayı gördü. Öğrendiklerini, neşe içinde izledikleri çizgi film ile pekiştiren çocuklara eğitim bitiminde diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum